Za lídrem soutěže! V sobotu do Velvar

V rámci 21. kola České fotbalové ligy vycestují kolínští fotbalisté na Kladensko do téměř třítisícových Velvar. Na hřišti aktuálního lídra skupiny B se představí v sobotu 6. dubna od 16:30. Utkání bude možné sledovat prostřednictvím tvcom.cz.

Velvary zažívají snovou sezonu. Apetit na první místo už však prokazovaly v sezoně minulé, kdy je předstihla pouze postupující Viktoria Žižkov. Nyní jsou v pozici lídra právě velvarští fotbalisté, kteří mají navíc sedmibodový polštář před druhými Zápy. Velvarští v dosavadní sezoně prohráli pouze jednou, a to se Zápy (0:1). Od té doby rozdali svým soupeřům maximálně bod, a to pouze třikrát. V pohárovu navíc porazili ligové Pardubice a pořádně zatopili druholigové Opavě, která nakonec postoupila až do semifinále. V ČFL mají Velvary nasbíraných 47 bodů a nejlepší útok s nejlepší obranou, jejich skóre je 44:15. Lídra mají i mezi střelci, Ondřej Žežulka vede s 11 góly tabulku ligových kanonýrů. Od nového roku navíc mají nového trenéra, nabídku z Kolína přijal právě Vasil Boev.

Na kolínské straně je to zatím jako na horské dráze. Z odehraných pěti jarních zápasů vyšli dvakrát vítězně, jednou s remízou a dvakrát poraženi. Zapsali si však cenné skalpy, když doma porazili Baník Most-Souš 2:1 a o dva týdny později i rezervu Jablonce 1:0. Díky tomu si stále drží osmou příčku se ziskem 26 bodů a na Jablonec ztrácejí jeden bod. Skóre však mají záporné 32:34. Na vstřelených gólech má největší podíl Dominik Veselý, který se trefil desetkrát a jen o jediný gól mu patří druhé místo právě za velvarským Žežulkou.

Vzájemných zápasů mužstva příliš neodehrála, setkávají se pouze druhou sezonu v České fotbalové lize. První duel Kolín vyhrál 4:2, v dalších se mu až tak nedařilo. V jarní odvetě prohrál ve Velvarech 2:1 a na podzim současné sezony v Borkách padl vysoko 4:0.