V sobotu s druhým. Od 10:30 hostíme Slovan Velvary

V rámci 6. kola České fotbalové ligy se kolínští fotbalisté střetnou s loňským vícemistrem soutěže. V sobotu od 10:30 hodin vyzvou v Borkách Slovan Velvary. Dorazte na fotbal!

Bodovou sérii kolínskému mužstvu ukončilo v posledním odehraném kole rezervní mužstvo Jablonce nad Nisou. Přestože Kolínští byli v zápase aktivnější a vypracovali si více šancí, nedokázali je zužitkovat a soupeř trestal z mála. Kolíňáci v jabloneckém areálu Břízky padli 3:1. Jedinou branku vstřelil Jiří Sodoma. Aktuálně jsou Kolínští na jedenáctém místě se ziskem pěti bodů. Oproti zbytku soutěže však má před sebou ještě dohrávku s Živanicemi. Dosud nastříleli pět gólů, z toho hned se hned třikrát prosadil Dominik Veselý. Jemu patří mezi střelci dělené třetí místo. Naopak sparťané inkasovali celkem čtyřikrát.

Velvary na začátku sezony navázaly na výkony z uplynulého ročníku. V prvních pěti zápasech nepoznaly přemožitele, klopýtly pouze v duelu s Brozany, kde se jim povedlo vyrovnat dvougólové manko a remizovat 2:2. Naposledy porazily Teplice B 3:1. Jsou tedy na druhém místě se třinácti body, na vévodící Zápy mají ztrátu dvou bodů. Skóre mají 15:7, nejčastějším střelcem je Ondřej Žežulka. Dosud se prosadil čtyřikrát a je na druhém místě mezi střelci, na lídra Černého mu chybí jedna přesná trefa.

Celky spolu odehrály dva vzájemné zápasy. V prvním, který se odehrál v Borkách, vyhráli Kolínští 4:2. Góly tenkrát dávali Veselý, Breda, Vondráček a Jirka Sodoma. V jarní odvetě však zvítězili Velvarští. Přestože se gólem Jirky Sodomy ujali vedení Kolíňáci, jenže dvěma góly soupeře si vedení nechali vzít – 2:1. Kdo ukořistí body ve třetím vzájemném duelu? Přijďte se podívat do Borků, budeme vás potřebovat!