O body s Baníkem! V sobotu hostíme Most-Souš

Česká fotbalová liga se po dvou týdnech znovu vrací do Kolína. V rámci 18. kola změří Kolínští své síly s aktuálně třetím celkem tabulky – Baníkem Most-Souš. Dorazte v sobotu na stadion podpořit kolínské sparťany, začínáme v 10:30.

Sobotní soupeř Kolína si v aktuální sezoně nevede vůbec špatně, navíc svou dobrou formu potvrdil i v přátelských zápasech. Těch baníkovci odehráli celkem devět s pouze třetiligovými týmy, jen dvakrát odešli poraženi. Na to se jim podařilo navázat i v úvodních kolech České fotbalové ligy. Jaro odstartovali remízou 1:1 v Pardubicích. V následujícím domácím zápase už se ale o body připravit nenechali, s Živanicemi si poradili 3:0. Třetí místo si drží i po odehraných 17 zápasech. Celkem nasbírali 32 bodů a na druhé Zápy jim scházejí 2 body. Naopak na čtvrté Ústí nad Labem mají náskok 4 bodů. Mostecko-soušská obrana si drží třetí místo s inkasovanými 17 brankami, stejně tak třetí nejlepší mají útok, který soupeřům nasázel 28 gólů, 8 z nich má na svědomí Jindřich Novotný.

Kolínští získali ze dvou jarních zápasů pouze jeden bod za remízu 1:1 v České Lípě. Sbohem Kolínští chtějí dát hlavně úvodnímu kolu, kdy doma nestačili na Živanice a podlehli jim vysoko 4:1. Přesto se drží v polovině tabulky, aktuálně jsou na devátém místě s 20 body. Bodový zisk by se Kolínu hodil, dotáhnout se totiž mohou týmy až od třinácté České Lípy, což by výrazně zkomplikovalo sezonu. Největší útočnou zbraní je stále Dominik Veselý, druhý nejlepší střelec aktuálního ročníku ČFL skupiny B. Na kontě má 9 gólů, o dva méně než lídr Žežulka. V České Lípě ale o sobě dal vědět i Petr Rybička, který zaznamenal první soutěžní gól v černobílém dresu.

Statistika vzájemných duelů je velmi vyrovnaná. Po 3 zápasech je totiž bilance 1-1-1. Vůbec první střetnutí ovládli Kolínští, když v Borkách doslova rozstříleli svého soupeře 6:0. V jarní odvetě však gól nevstřelili a z Baníku odjeli poraženi 3:0. Poslední duel nenabídl branku ani jednoho z týmů, a tak se body dělily. Strhne některý tým bilanci na svou stranu? Dorazte podpořit Kolíňáky v sobotu, zápas začne v 10:30.