Na hřiště lídra. Kolínští změří síly s Viktorií Žižkov

Kolínští se v neděli vydají na hřiště suverénního lídra skupiny B. V rámci dvacátého pátého kola České fotbalové ligy se na pražské „Seifertce“ střetnou s Viktorií Žižkov. Výkop zápasu je naplánovaný na už tradiční žižkovský čas, tedy 10:15 hodin. Utkání můžete sledovat živě na tvcom.cz.

Na podzim spolu týmy hrály o první místo, nyní je situace jiná. Aktuálně je od sebe totiž dělí devatenáct bodů. Kolínští totiž jarní body ztrácejí především ve venkovních zápasech, ve všech čtyřech jarních zápasech na hřišti soupeře padli. Chuť si vždy napravují doma v Borkách. Nyní už jako jediní před domácím publikem neprohráli, drží šňůru jedenácti zápasů bez prohry – devět vítězství, dvě remízy. 

V dosud posledním zápase, který sehráli s Hradcem Králové, si připsali vítězství 2:0 po gólech Jiřího Sodomy a Františka Hakla. Oba jmenovaní ovšem s největší pravděpodobností v nedělním zápase nebudou trenéru Pavlíkovi k dispozici, reprezentují totiž Českou republiku v malém fotbale na mezinárodním turnaji v Ázerbájdžánu. Velký zápas to bude zejména pro tři Kolíňáky – Jana Neuberga, Pavla Čapka a manažera Jaroslava Havrdu. Všichni tři totiž v docela nedávné době působili ve službách nedělního soupeře. Kolín je aktuálně na čtvrtém místě se třiceti devíti body, shodně se třetími Brozany a se ztrátou už pěti bodů na druhé Velvary.

Domácí body bude před svými diváky hájit suverénní celek soutěže. Viktoria Žižkov dosud nasbírala padesát osm bodů a s náskokem čtrnácti bodů na druhé Velvary si kráčí do baráže o postup do Fortuna:Národní ligy. Svěřenci trenéra Kotala však na jaře už také třikrát zaváhali. Nejprve remizovali bez branek v Mostě a v poslední dvou kolech nejprve brali bod z Velvar a minulý týden dokonce na Seifertce nestačili na rezervu Mladé Boleslavi (1:2). Tím zároveň ukončili svou domácí neporazitelnost, která trvala dvanáct zápasů (Kolínu tedy chybí ještě jedna k dorovnání délky série). Nejlepším střelcem týmu je Radek Voltr, kterému na kolínského Sodomu chybí jedna vstřelená branka, na vévodícího Vopata z Velvar góly dva.

Kolíňáci se s Viktoriány dosud střetli šestkrát, z toho jednou v rámci domácího poháru (bez zápasu ze září 2020, které bylo kontumováno z důvodu prevence proti Covid-19). Kolínu se ani jednou nepodařilo svého soupeře porazit, nejblíže tomu byl na podzim, kdy o poločase vedl 2:0. Žižkovští však dvěma  góly Voltra a Proška dokázali utkání alespoň zremizovat. Nejvyšší porážky Kolín zaznamenal ve druhé lize, dvakrát 4:0.

Dokáží Kolínští prolomit svou venkovní mizérii právě na hřišti aktuálního lídra soutěže, nebo Viktoriáni znovu nastartují svou krasojízdu soutěží? Odpověď se dozvíme v neděli. Buďte u toho s námi – na stadionu nebo online na tvcom.cz, začínáme v 10:15!

Sparta Kolín: Poslední kolínský fotbalový mohykán