Ilustrační

Pardubice držely míč, Kolín střílel. Tři body vystřelilo trio svátečních střelců

Poslední venkovní zápas sezony sehráli Kolínští v Pardubicích. Na stadionu Pod Vinicí se střetli s místním B-týmem, který předchozí dva domácí zápasy dokázal zvítězit. Na Kolín však byl krátký. Defenzivní disciplína a góly Denyse Pelyaka, Davida Šnajdra a Davida Bredy znamenají tříbodové vítězství. Od třetího místa Kolín dělí dva body.

Kolín se od prvních minut nikam příliš nehrnul a míče se převážně ujali domácí. V pohotovosti musel být Přibyl už ve druhé minutě, kdy kontroloval nebezpečný centr Nováka. Pardubičtí mladíci měli navíc v prvních pěti minutách k dispozici dva rohové kopy. Hostující obrana však byla výborně takticky připravená a disciplinovaná. A tak se Kolínští mohli blýsknout i v útoku. Po delší sérii přihrávek vybídl Snížek navrátilce do sestavy Denyse Pelyaka, který nezaváhal a nabídnutou šanci využil – 0:1. Tři minuty po něm to po standardce zkoušel Vondráček, ten ale neuspěl. Domácí přesto hráli více s balonem než soupeř, Kolínští zastavovali pardubické útoky ještě před svým pokutovým územím. Kromě gólové situace by se šance na obou stranách v prvních dvaceti minutách daly spočítat na prstech jedné ruky.

Ve dvacáté páté minutě musel trenér sáhnout k vynucené změně, střelce úvodního gólu Pelyaka vystřídal Routek. Domácí se stále snažili vyrovnat a nejblíže k tomu byli ve třicáté minutě. Brdíčka střelou z otočky trefil tyč kolínské brány. Pokračovalo se tak nadále za stavu 1:0 pro Kolín. O tři minuty později byl v akci opět Přibyl, vychytal Nováka. Pardubičtí zkrátka nemohli najít recept na dobře připravenou kolínskou defenzivu. V závěru první půle pálil ještě Jiří Sodoma, ale nezamířil přesně. První dějství tak skončilo jednobrankovým vedením Kolína.

Druhá půle v podstatě pokračovala v nastaveném trendu. Pardubice si více užívali pocitu míče na kopačkách, Kolínští si následně užili další dva vstřelené góly. V padesáté šesté minutě po rychlé kombinaci uprostřed hřiště našel Snížek zleva nabíhajícího Davida Šnajdra. Obránci dokázal vzdorovat a vyzrál i na Šmídovi, střelou ke vzdálenější tyči zvýšil kolínský náskok – 0:2. Poslední hřebíček do rakve zatloukl David Breda v osmdesáté sedmé minutě, kdy využil dorážku po pokusu Ondřeje Sodomy – 3:0. Kolínští podali koncentrovaný výkon, se kterým svému soupeři nedovolili téměř nic, naopak mu udělili lekci z produktivity. 

V sobotu 10. června čeká kolínské fotbalisty poslední zápas sezony, ve které si vedli více než dobře. Přestože byli nováčky soutěže, dokázali čelit všem svým soupeřům a vydobyli si své místo v top pětce třetiligové skupiny B. Posunout se mohou i na třetí místo. Brozany by však museli prohrát v Benešově a Kolín by v Borkách musel zdolat Chlumec nad Cidlinou. Utkání čtvrtého s pátým v Borkách začne v 10:30. Přijďte se rozloučit s úspěšnou sezonou a podpořit kolínské borce. Budeme se na vás těšit!

STATISTIKY

Branky: Pelyak, Šnajdr, Breda.
Rozhodčí: Černý – Polena, Hrivík.
ŽK: Šmíd – Hakl, Snížek, Sodoma O.
Diváci: 110.

SK Sparta Kolín: Přibyl – Štancl, Neuberg, Soukup, Pelyak (25′ Routek) – Hakl, Veselý (87′ Drobnyi), Vondráček (K) (74′ Breda), Šnajdr (87′ Koutský), Snížek – Sodoma J. (74′ Sodoma O.).

FK Pardubice B: Šmíd – Kirchner, Koukola, Hanč, Sedláček (66′ Hrnčíř), Jarkovský, Novák, Štichauer (K), Brdička, Miláček (66′ Karch), Rodrigues Lima (66′ Kapanga).