Z Chlumce naprázdno, navíc bez gólu

Kolínští zakončili první polovinu České fotbalové ligy v Chlumci nad Cidlinou. Z utkání ale vyšli naprázdno, v prvním poločase dvakrát inkasovali a odpovědět nedokázali. Chlumec nad Cidlinou díky dvěma brankám Labíka porazil druhý Kolín 2:0.

Domácí udávali tempo zápasu od první minuty. Fejfar musel poprvé zasáhnout v 6. minutě, s hlavičkou domácího hráče si dokázal poradit. Na druhé straně o čtyři minuty později zahrozil Fotr. Brejk ale nevyřešil ideálně a skóre zůstalo neprolomeno. To se povedlo až dvě minuty na to, ovšem na straně domácích. Brankář Fejfar dobře vyběhl pro míč, chtěl ho odkopnout, ale trefil pouze dotírajícího Labíka. Od něj se balon odrazil do kolínské branky a Chlumečtí se ujali vedení – 1:0.

V 18. minutě se do další brankové příležitosti dostal Ruml, jeho střela zamířila vedle. Druhý gól ale přece jen vstřelili. O tři minuty později kolínští nepřihráli přesně, míč se dostal na Labíka, který rychlou kličkou doleva obehrál Soběslava a střelou k protější tyči překonal kolínského brankáře – 2:0. Do konce poločasu už se nikdo další prosadit nedokázal a do kabin se šlo s dvoubrankovým rozdílem.

Druhý poločas na obrazu hry nezměnil téměř nic. Kolín se několikrát pokusil alespoň snížit, ale míč si cestu do domácí brány nenašel. Stejně tak mohli domácí navýšit vedení, ale i díky Fejfarovi zůstalo skóre nezměněné. V nastavené třetí minutě pak centroval Šnajdr z levé strany, nečekaně trefil břevno domácí svatyně. Kolín tak podruhé v řadě padl na venkovní půdě. Druhé místo mu však zůstane i přes zimní přestávku.

STATISTIKY

Branky: 2x Labík.
Rozhodčí: Stieber – Matějka, Erlebach.
ŽK: Krčál – Hakl, Routek.
Diváci: 273.

SK Sparta Kolín: Fejfar – Hakl, Veselý (83′ Šnajdr), Breda, Jaroš (61′ Sodoma), Vondráček (K), Routek, Čapek P. (83′ Mansfeld), Fotr, Milec, Soběslav.

FK Chlumec nad Cidlinou: Lichtenberg – Zukal, Labík (88′ Žahourek), Krčál, Bastin (K), Čáp (88′ Veselka), Ruml (61′ Řezníček), Zeman, Finěk, Frizoni, Kopáč (83′ Vaníček).