O další body s Libiší

Divize pokračuje dvacátým kolem, ve kterém Kolín změří síly s devátou Libiší. Boj o tři body proběhne v Borkách už tuto neděli, 10. dubna, od 16:30 hodin.

Libiš nevstoupila do jarní části zcela dobře. První tři kola totiž padla, a to s Letohradem (2:3), Čáslaví (0:2) a Kosmonosy (0:3). Chuť si zpravila v devatenáctém kole, kdy si došlápla da Hlinsko v poměru 3:1. I kvůli počátečním zaškobrtnutím se Libiš dostala na devátou příčku, přičemž má na svém kontě dvacet pět bodů se skóre 35:34. S jedenácti brankami vládne libišským střelcům Tomáš Přibyl.

Kolín si jde velmi dobře za vytyčenými předsezonními cíli. Na jaře prozatím ztratil dva body, a to v zápase s druhým Vysokým Mýtem, na které drží dvoubodový náskok. Ostatní své soupeře Kolínští porazili – Kosmonosy (2:1), Hlinsko (5:0) a naposledy v derby Kutnou Horu (2:1). Patří jim tak první místo v tabulce s čtyřiceti šesti body. Lídrem nejen týmových, ale všech divizních střelců je Jiří Sodoma. Díky padesáti šesti vstřeleným gólům je kolínská ofenziva nejlepší ve skupině, dvaadvacet inkasovaných branek pak řadí defenzivu na pomyslné třetí místo.

Mužstva se doposud střetla třikrát. Ve všech vzájemných duelech brali tři body kolínští fotbalisté. V září 2019 po vítězství 3:1, o rok později v poměru 4:2 a naposledy, tedy v srpnu minulého roku, dokonce udrželi čisté konto a porazili svého soupeře 3:0. A jak dopadne čtvrté střetnutí? Přijďte se podívat na stadion!

Napsat komentář

76 − = 66