V neděli do Záp

Ve 25. kole čeká Kolíňáky těžký boj na hřišti aktuálně druhého celku tabulky. Se Zápy se utkají v neděli 5. května od 17 hodin.

Zápští fotbalisté se stále udržují na druhém místě tabulky pro skupinu B a zejména v posledních pěti zápasech prokazují dobrou výsledkovou formu. Doma jsou navíc velmi silní. Z dvanácti utkání vyhráli hned devětkrát, jednou remizovali a jen dvakrát dovolili soupeři odvézt všechny body. To se v této sezoně povedlo pouze Brozanům a Ústí nad Labem. Celkem Zápští nasbírali čtyřicet osm bodů. Na třetí Ústí nad Labem mají náskok dvou bodů, naopak na první Velvary ztrácejí bodů sedm. Z pohledu střelců za zmínku stojí především Lukáš Woitek, který se dosud prosadil sedmkrát, hned za ním je Kolínu velmi dobře známý Martin Jelínek se šesti trefami.

Kolínští v posledním odehraném kole zabrali. Po nečekané porážce v Přepeřích doma neponechali nic náhodou. S mladou rezervou Hradce Králové si poradili a po gólech Snížka a Veselého ji porazili 2:0. Díky tomu v tabulce opět poskočili o příčku výše, aktuálně jsou se třiceti třemi body na sedmém místě. V posledních pěti venkovních zápasech se jim však zvítězit nepodařilo a získali pouze dva body. Jeden z nich však zrovna ze hřiště Velvar, lídra skupiny. V posledním zápase se prosadil i Dominik Veselý, který se trefou posunul znovu na dělené druhé místo v tabulce střelců. Před ním je pouze Černý z Ústí nad Labem, na kterého ztrácí jeden gól.

Zápy jsou Kolínu v podstatě tradičním soupeřem od třetiligové sezony 2012/13. Od té doby spolu mužstva sehrála osm ligových zápasů, jeden pohárový a dva přátelské. Z celkem tedy jedenácti střetnutí odešli Kolínští vítězně třikrát, Zápští hned šestkrát.