Říjnové zápasy zakončíme v Chlumci nad Cidlinou

Podzimní část se jistě chýlí ke svému konci. K poslednímu říjnovému zápasu a 13. kolu České fotbalové ligy zamíří kolínští fotbalisté do nedalekého Chlumce nad Cidlinou. S místním fotbalovým klubem se utkají v neděli 29. října od 10:15 hodin. 

Kolíňáci pojedou do města Karlovy Koruny v dobrém rozmaru. V řadě neprohráli 5 třetiligových zápasů, což je skvělá bilance i pro nového trenéra Boeva, který na lavičce Kolína prozatím nepoznal porážku. Kolínští v posledních kolech zvládli především dvě obzvláště náročná utkání s ambiciózními týmy. V Borkách nejprve remizovali s do té doby prvními Zápy, v posledním kole pak na tomtéž místě porazili Ústí nad Labem. V tabulce se usadili na 8. místě se 17 body, ovšem případné vítězství by je mohlo posunout až o 2 příčky výše. Na vstřelených brankách Kolína, kterých je aktuálně 19, má největší podíl Dominik Veselý. Ten se se svými 7 zásahy řadí na dělené 2. místo mezi soutěžními střelci, před ním je pouze velvarský Žežulka (8). Navíc se sparťanům vcelku daří i ve venkovních zápasech, neporaženi jsou 3 zápasy v řadě, byť v nich nenastříleli příliš gólů.

Při pohledu na tabulku jsou na tom chlumečtí fotbalisté o něco lépe. Oproti Kolínu mají náskok 5 bodů a patří jim 6. místo. Poslední 2 zápasy však nebyly to pravé, nejprve doma nestačili na rezervu Hradce Králové, o týden později padli i v Liberci. Z posledních 5 zápasů mají Chlumečtí bilanci 2-0-3. Na domácím hřišti ale patří do top 3 třetiligové skupiny B. Z celkem 6 zápasů vyhráli hned 4krát, 1 remizovali a 1 prohráli. Střelecky v mužstvu vynikají především 2 hráči – Tomáš Bastin a Jonáš Kneifel. Oba se dosud prosadili 4krát a s dalšími 4 hráči se dělí o 5. místo.

Soutěžním vzájemným zápasům ani jeden z týmů nedominuje. První utkání zvítězil Chlumec nad Cidlinou 2:0, z jarní odvety mužstva odešla smírně. Týmy se ale setkaly i v rámci MOL Cupu. Dlouho remízové utkání rozhodli Kolínští až v samotném závěru. V 85. minutě se trefil Jiří Sodoma, ve 2. nastavené minutě vítězství 3:1 zpečetil střídající Václav Slavík. Strhne Kolín celkovou bilanci vzájemných zápasů na svou stranu? Zápas šestého s osmým proběhne v neděli 29. října od 10:15.