Dorážka Šnajdra na vítězství stačila

Pouze jediný gól rozhodl utkání sedmého a osmého týmu tabulky. Celkem k vidění moc brankových šancí nebylo, tu největší v 62. minutě David Šnajdr proměnil. Kolínští na svém hřišti porazili rezervu Jablonce 1:0 a přiblížili se svému soupeři na dostřel jednoho bodu. V tabulce zůstávají osmí.

Utkání bylo od samého začátku bojovné a ani jedna strana nechtěla udělat chybu. Zodpovědné defenzivy dlouho nedopustili zakončení. Blízko velké šance byli hosté ve 13. minutě, jenže důsledný Beránek se stihl vrátit a za cenu zranění a následného střídání soupeřova útočníka na poslední chvíli zneškodnil. Zřejmě první pokus na bránu z domácích kopaček vyslal ve 26. minutě Čapek, tady ale zaúřadoval hostující brankář. Šest minut po něm se v zajímavé situace objevil jablonecký Hanzlíček, ovšem minul. „Za nás skvělý zápas. Bylo to ubojované, na terénu to někde hodně skáče a eliminuje to oba soupeře. Soupeře jsme ale do ničeho nepouštěli,“ komentuje trenér František Douděra.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu, necelá dvoustovka diváků viděla šancí jako šafránu na obou stranách. Ovšem Kolín se hrou zvedl. „Začali jsme víc kombinovat a soupeř neměl nic. Celá druhá půle byla lepší,“ říká trenér Douděra. Gólová radost přece jen přišla. Rychle rozehranou standardku Kolína v 62. minutě sice hosté zachytili, jenže brankář Kotlín míč nezpracoval, uskočil mu od nohy a dotírající David Šnajdr ho ťuknul za jeho záda – 1:0. Domácím to vlilo druhý dech a byli aktivnější. Další gól už ale nepadl, i když velmi blízko tomu byli v samotném závěru Veselý a Tsopa. S oběma si ale Kotlín dokázal poradit. „Směřujeme k lepšímu a lepšímu fotbalu. Říkal jsem klukům už před zápasem, že jdeme výš, výš a výš. Kluci začínají být zodpovědnější. Dneska skvělá práce,“ uzavírá Douděra.

Kolín si připsal velmi důležité tři body do tabulky. Díky tomu se udržel na osmém místě a na sedmý Jablonec mu chybí pouhý jeden bod. Příští týden to ale Kolíňáci budou mít opravdu těžké, vyrazí totiž na horkou půdu do Velvar, které jsou aktuálně na prvním místě.

STATISTIKY

Branka: Šnajdr.
Rozhodčí: Beneš J. – Beneš A., Ježek.
ŽK: Hakl, Tsopa, Jaroš, Šnajdr – Ritter.
Diváci: 190.

Fotogalerie: jackfoto.cz | Foto: Jan Kobzáň

SK Sparta Kolín: Tůma – Beránek (17′ Šnajdr), Milec, Soběslav, Hakl – Tsopa, Čapek (90’+3′ Jaroš), Vondráček, Breda (79′ Veselý), Snížek – Rybička.

FK Jablonec B: Kotlín – Diviš, Hušek, Malý, Svoboda, Breda, Ritter (81′ Melka), Nykrín (86′ Werani), Kubát (68′ Kubín), Hanzlíček (68′ Malý), Vošahlík (K).