Sparťané versus Votroci. V sobotu od půl 11

Česká fotbalová liga se po osmi dnech znovu přesouvá do Kolína. V rámci dvacátého čtvrtého kola vyzvou kolínští sparťané rezervu královéhradeckých Votroků. Buďte u toho, jako už tradičně od 10:30.

Domácí a venkovní zápasy by se daly shrnout do známého českého přísloví „nebe a dudy“. Zatímco Kolínští v Borkách válí a stejně jako lídr tabulky Viktoria Žižkov ještě doma ještě nepoznali přemožitele, na hřištích soupeřů to na jaře drhne. Po domácí dohrávce šestnáctého kola, ve které Kolínští porazili Živanice 2:1, odcestovali v neděli do Mladé Boleslavi. S místním B-týmem úspěch neslavili, v posledních dvaceti minutách dvakrát inkasovali a prohráli. Už po páté v řadě. Naopak doma si body hlídají. Kromě remízy s Jabloncem (2:2), na jaře slavili triumf třikrát. Aktuálně jsou sparťané na čtvrtém místě, ovšem mají shodný počet bodů se třetími Brozany (36). Na druhé Velvary ztrácejí dva body, na pronásledovatele z Chlumce nad Cidlinou naopak mají bod náskok a zápas k dobru (domácí dohrávka s Přepeřemi).

Královéhradečtí na jaře zvítězili pouze jednou, a to v Ústí nad Labem. Ostatní zápasy remizovali (4) nebo prohráli (3). Mužstvo, jehož věkový průměr je zhruba dvacet let, se aktuálně nachází na devátém místě se ziskem dvaceti osmi bodů a skóre 18:31. V dosud posledním třetiligovém střetnutí svěřenci trenéra Čvančary remizovali na hřišti Přepeř 0:0 a mají sérii tří remíz v řadě. V kádru jsou i dva hráči, kteří se v Kolíně mihli v rámci mládežnických kategorií – Vojtěch Baloun a brankář Marek Čábelka. Nejlepším střelcem Votroků je se třemi góly jednadvacetiletý Jakub Kosař. Co se týče celkového počtu vstřelených branek, je rezerva Hradce Králové nejhorší v soutěži.

Historie vzájemných zápasů se táhne až do sezony 2003/04. Od té doby spolu mužstva sehrála třináct zápasů. Třikrát spolu týmy remizovaly, třikrát Kolínští padli a sedmkrát zvítězili, včetně podzimního střetnutí v Hradci Králové. V něm uspěli 3:0, když se postupně prosadili Jiří Sodoma, Oskar Fotr a Dominik Veselý.