DRŽME SPOLU!

Za nedlouho tomu bude rok, kdy jsme poprvé museli zavřít brány našeho stadionu. Rok od toho, kdy nemůžeme plně rozvíjet naše mladé fotbalisty a A-tým nemůže bojovat o postup do ČFL. Je to opravdu těžká doba, která s sebou nese přísná opatření a trpí tím téměř vše včetně fotbalu. Kolektivní hra nelze trénovat online přes internet a tak i trenéři mají těžkou hlavu z toho, jak své fotbalisty připravit na opětovné obnovení činnosti.

Své vyjádření k celé situaci vydal i náš šéftrenér přípravek Jan Pikner a jakožto celý klub se s ním zcela ztotožňujeme. Zkrátka, DRŽME SPOLU!

„Dobrý den, vážení rodiče, kamarádi, kolegové, hráči,
chtěl bych Vás všechny nějak podpořit v této temné době, ale těch pozitivních zpráv je čím dál méně. Nemůžeme se vidět, trénovat, hrát fotbal, nebo zajít na pivko. Děti, které sedí dopoledne v jedné lavici ve škole, nemohou odpoledne společně trénovat. Nejsem epidemiolog a odborník na „červy“ typu Covid-19, ale vnímám velké množství rozporů, protimluvů, polopravd, nebo dokonce lží. Někteří naši nejvyšší představitelé se chovají papalášsky, hrají si na elity a nadlidi, což nás všechny strašně sráží a ponižuje. Tahle post- pravdivá doba je plná paradoxů a orientovat se v tomto chaosu je téměř nemožné.

Otevřeně říkám, že bych si přál, aby se za nás FAČR a Národní sportovní agentura více praly, aby vaše (naše) děti mohly hrát fotbal. Tohle je prostě málo a já jako trenér mládeže necítím dostatečnou podporu a ač nechtě, občas se přistihnu, že mi dochází síly a ztrácím motivaci. Já to ale NIKDY nevzdám!!!
 
Vnímám i vaše dotazy, prosby i návrhy. Je mi naprosto jasné, že kluci a holky chtějí na hřiště a kopat do míče! Jenže zřejmě již neplatí prastaré  „sportem ku zdraví“.

»Zoufalí lidé dělají zoufalé věci«. Vidíme to všude kolem sebe, zvlášť v této době. I já jsem byl rozhodnutý „pustit“ tréninky i přes všechny zákazy, a to na bázi dobrovolnosti a samozřejmě za určitých (podzimních) omezení. Ale sankce (nově zpřísněné) jsou extrémní a ohrozily byl náš klub i mne, resp. celou mojí rodinu.
 
Momentálně povolené trénování ve dvojici je naprosto nedostačující, ale pokud se během několika týdnů omezení výrazně nezmění, budeme muset něco vymyslet. Nelegální trénování nepřipadá v úvahu, i když mne opravdu „svrbí dlaně“. Jediným řešením je nyní jen domácí trénink. Moc vás prosím, udržme děti v aktivitě! Je to obrovský úkol! 
 
Jsme na jedné lodi a musíme to ještě nějaký čas vydržet. Moc se na vás všechny těším. Opravdu mi ten fotbalový úl, rozuměj hřiště plné dětí na Spartě Kolín, strašně schází. Neztrácím ale víru, že se brzy uvidíme, zahrajeme si fotbal a popovídáme si.
 
George Elliot, rok 1852: „Být poražený je často jen dočasný stav. Trvalé to je, až když se vzdáte.“
 
Držte se přátelé, myslím na VÁS.“
Honza Pikner, šéftrenér přípravek SK Sparta Kolín

Napsat komentář

− 1 = 1