MOL CUP: Kolín zamíří do divizního Nového Bydžova

Po vítězné premiéře v novém ročníku České fotbalové ligy se kolínští fotbalisté utkají o postup do druhého kola domácího poháru. Ve středu 16. srpna sehrají odložené utkání s divizním Novým Bydžovem na jeho hřišti, výkop proběhne v 18 hodin. Vítěz v další fázi narazí na Chlumec nad Cidlinou.

Na první kolo MOL Cupu jsou Kolíňáci velmi dobře naladění. V úvodním zápase České fotbalové ligy si poradili s nováčkem z České Lípy, porazili ho 3:0. Dvěma brankami se blýskl Dominik Veselý, jednu přidal stoper Jan Neuberg. Současně se také postupně vracejí i hráči z marodky. Minulou sezonu však Kolínu cesta pohárem skončila už v předkole, když jakožto nováček České fotbalové ligy nestačil na divizní Libiš. Přestože se mu povedlo třikrát srovnat, nakonec padli 5:3. Letos Kolínští budou chtít svou roli favorita splnit a probojovat se do další fáze MOL Cupu.

Soupeř z Královéhradecka svedl se svým sokem v předkole parádní gólovou podívanou. Minulou sezonu jedenáctý celek divizní skupiny C si s chutí zastřílel, Libišanům nasázel devět branek. Dvěma se vyznamenali Voldán, Filip a Bekera. Po jednom gólu se trefili Kolář, Blažek a Horák. Kolínští tak budou muset čelit rozstřílené ofenzivě ze zhruba sedmitisícového města. Ve své soutěži „Cidlina“ odehrála zatím dva zápasy. V prvním prohrála vysoko 5:1 v Benešově, který spadl z naší třetiligové skupiny. O týden později si spravila chuť vítězstvím s nulou vzadu, porazila Vysoké Mýto 2:0. Patří jí aktuálně sedmé místo se třemi body a skóre 3:5. Minulý ročník Nový Bydžov skončil v MOL Cupu v 1. kole, do kterého se dostal po vítězství 3:1 s Dvorem Králové. Následně prohrál s Přepeřemi 2:1.

Mužstva se střetávala pravidelně od sezony 2008/09 do sezony 2011/12. Z odehraných šesti zápasů Kolín neprohrál ani jednou, pouze dvakrát remizoval. Celkové skóre je 18:3 ku prospěchu Kolína. Nejvyšší výhru Kolínští zaznamenali v Novém Bydžově v roce 2011, tehdy zvítězili tenisovým výsledkem 6:0.

Tým, který postoupí do druhého kola MOL Cupu podle losu narazí na Chlumec nad Cidlinou, který zvítězil v Brandýse nad Labem 2:0. Utkání se bude hrát na hřišti vítěze našeho zápasu, úředním termínem druhého kola je středa 30. srpna 2023.