Sparťané versus Votroci. Kolínští zamíří do Hradce Králové

S dvěma výhrami v řadě vycestují kolínští fotbalisté do Hradce Králové k devátému kolu České fotbalové ligy. S místní rezervou se střetnou v neděli 1. října od 10:15. Zápas můžete sledovat živě na tvcom.cz.

Kolínští po de facto pěti zápasech dokázali zabrat. Dvě remízy a tři porážky byly před dvěma týdny důvodem k odvolání trenéra Pavlíka, jehož před zápasem s Přepeřemi nahradil Vasil Boev. A týmu se daří. Ještě před příchodem nového lodivoda vyhráli v Jablonci nad Nisou 2:1, pod vedením bulharského kouče si pak připsali cenný skalp Přepeř v poměru 6:1. Rázem se sparťané odpoutali od boje ve spodních příčkách tabulky a s jedenácti body jim patří osmé místo. Bravurně do sezony vstoupil také útočník Dominik Veselý. Nejlepší kolínský šutér aktuální sezony nasázel soupeřům šest branek a řadí se k nejlepším střelcům skupiny B. Konkrétně je na druhém místě za ústeckým Černým.

Rezervě Hradce Králové se pod novou identitou příliš nedaří. Mužstvo, jehož branku občas hájí i exkolínský Patrik Vízek, vstoupilo do sezony bídně. V úvodních třech kolech prohráli, v Zápech dokonce inkasovali pět gólů. Zmátořila jej až remíza v derby s Pardubicemi, následně porazili Živanice. V Mostě ale znovu tvrdě narazili (4:0), poté remizovali s Jabloncem a prohráli s Mladou Boleslaví. S pěti body jsou Královéhradečtí na předposledním místě, na poslední Teplice mají náskok tří bodů. Z řad střelců si kolínská defenziva musí dávat pozor především na Mahra a Šimona, oba se dosud prosadili dvakrát. Celkově je ofenziva Votroků třetí nejhorší v soutěži (9 vstřelených gólů), ofenziva pak nejhorší (22 inkasovaných gólů).

„Béčko“ Hradce Králové je v podstatě tradičním soupeřem Kolína. Historie vzájemných zápasů se táhne až do sezony 2003/04. Tehdy oba zápasy skončili remízou. Od té doby se mužstva střetla ještě dvanáctkrát. Votroci zvítězili jen třikrát, jednou zápas skončil remízou. Zbylých osm zápasů zvládli Kolínští za tři body. V posledním duelu vyhráli 2:0, když o triumfu rozhodli už v prvním poločase Sodoma a Veselý. Jak duel dopadne tentokrát?