Kolín inkasoval v závěru, z Benátek si odvezl pouze bod

Kolínští fotbalisté svou vítěznou sérii nerozšířili. Přestože vedli až do samotného závěru zápasu, z Benátek nad Jizerou si po remíze 1:1 odvezli jeden bod. Jedinou branku hostujícího Kolína vstřelil střídající Denys Pelyak.

„Věděli jsme, že Benátky jsou kombinačně jedno z nejlepších mužstev v Divizi. Navíc se hrálo na krásném hřišti za dobré divácké kulisy. My jsme do zápasu vstoupili dobře, bohužel nám nebyl uznán regulérní gól. Pokračovali jsme ale v tom, co jsme si řekli a zaslouženě jsme šli do vedení. O poločase jsme si řekli, že nesmíme polevit a paradoxně jsme nastoupili ještě aktivněji, než do půle první. Vytvořili jsme si spoustu šancí, po kterých jsme mohli utkání rozhodnout, bohužel se to nepovedlo a po sérii hloupých chyb jsme dostali v závěru gól. I když jsme po tom všechno vrhli do útoku, už se nám utkání nepodařilo zvrátit. Nastřelili jsme pouze břevno a Benátky nám daly lekci z produktivity, kdy prakticky z jedné pološance vstřelili gól. Byl to zápas jasně v naší režii a jenom naší nezodpovědností jsme jim darovali bod,“ řekl k zápasu prozatím nejlepší střelec divizní skupiny C Jiří Sodoma.

Kolín se dostal do vedení ve 38. minutě. K odraženému míči od brankáře se dostal jako první Denys Pelyak a otevřel skóre. Další branku i přes řadu šancí Kolínští nepřidali a trest přišel v samotném závěru zápasu. Tři minuty před koncem zápasu rozehrávali domácí roh. Po rozehrávce na krátko přišel míč po zemi do vápna, kde ho ve skrumáži poslal do sítě Radek Kopa. Zachránil pro Benátky bod a Kolínu se tak vzdálilo Vysoké Mýto už na rozdíl sedmi bodů.

Branky: Kopa – Pelyak.
Rozhodčí:
Kvaček – Schmeiser, Bečvář
ŽK: Jimmy Peremene, Zabilanský, Macek, Mansfeld – Sodoma, Hakl.
Diváci: 150.

SK Sparta Kolín: Otáhal – Štancl, Čapek A. (29′ Pelyak) (82′ Bareš), Koděra (67′ Šindelář), Vondráček (K) (82′ Šlehofer), Sodoma, Hakl, Čapek P., Vácha, Milec, Soběslav.

SK Benátky nad Jizerou: Straka – Holeček (71′ Komma), Slicho, Šimeček (K), Jimmy Peremene, Glöckner, Šimek (59′ Mansfeld), Zabilanský (81′ Košek), Bodlák, Kopa, Macek.