První jede na půdu posledního

Konec dubna zasvětí kolínští fotbalisté utkání na půdě posledních Horek nad Jizerou. O udržení velmi dobrého náskoku na čele tabulky budou bojovat v sobotu 30. dubna od 17 hodin.

Horky nad Jizerou zažívají krušné časy. V jarní části dosud nevyhrály a získaly pouze jeden bod z úvodního zápasu, ve kterém remizovaly ve Dvoře Králové 0:0. V následujících kolech vstřelili Horečtí pouze jednu branku, a to Kutné Hoře zásluhou Michala Pánka. Postupně padly s Velkými Hamry (0:3), Náchodem (0:1), Poříčany (0:2), Vysokým Mýtem (0:1), Kutnou Horou (1:3) a Tochovicemi (0:3). Na kontě mají 18 bodů, přičemž na nesestupovou příčku ztrácí dva body. Navíc mají skóre 21:45.

Kolín se nachází na zcela opačném pólu tabulky. Po nedělním cenném vítězství s Benátkami nad Jizerou navíc Kolínští odskočili na čele tabulky na rozdíl sedmi bodů. V jarní části nepoznali porážku, pouze ve druhém jarním kole remizovali právě s druhým Vysokým Mýtem. Se skóre 68:26 mají zcela nejlepší ofenzivu v soutěží a třetí defenzivu. Střelcům stále vévodí s třiadvaceti brankami Jiří Sodoma. Všem střelcům v soutěži kraluje s náskokem šesti gólů na velkohamerského Patrika Žitku. V posledních zápasech se rozstřílel také Pavel Čapek, který se prosadil už devětkrát.

Vzájemné zápasy nebývají, až na jednu výjimku, jasnou záležitostí. Střetnutí ze sezony 2018/19 navíc musely rozhodovat penalty, v obou případech ku prospěchu Kolína. Z dalších třech zápasů brali sparťané všechny body, a to po výsledcích 2:1, 4:1 a naposledy na podzim této sezony 2:1. To rozhodl zápas dvěma góly Pavel Čapek. 

Jak dopadne duel prvního s posledním se dozvíme v sobotu 30. dubna. Utkání nejspíš bude možné sledovat na tomto odkazu – tvcom.cz. Začínáme v 17:00.

Napsat komentář

77 − = 67