Naposledy ven. Sparťané zamíří do města perníku a koní

Kolínští uzavřou své letošní výjezdy na stadiony soupeřů utkáním v Pardubicích. Na stadionu Pod Vinicí se s místní rezervou střetnou v neděli 4. června od 10:15 hodin. Dorazte se podívat přímo na stadion nebo utkání sledujte online prostřednictvím tvcom.cz.

Kolínští si v posledních třech zápasech znovu vypracovali slušnou formu, která vyvrcholila posledním domácím zápasem s B-týmem Teplic. Koncentrovaným týmovým výkonem a střeleckým apetitem Jiřího Sodomy porazili teplické Skláře 4:2 a udrželi si čtvrté místo v tabulce. Právě čtyřgólový střelec z tohoto duelu, Jiří Sodoma, se díky svým přesným zásahům zcela osamostatnil v tabulce ligových kanonýrů. Aktuálně má na svém kontě 23 zásahů, na Vachouška, Vopata a Černého má náskok šesti gólů. Kolínští dokázali překonat i venkovní krizi. Ve 27. kole uhráli cennou remízu v Ústí nad Labem, po dvou gólech právě Sodomy byl konečný stav 2:2. Aktuálně jsou Kolínští tedy na čtvrté pozici se ziskem 46 bodů, skóre 48:48 a bilancí 14-4-10.

Pardubice naopak jedou po vzoru svého prvního mužstva. Stále jsou ohroženi sestupovým pásmem, před kterým mají aktuálně náskok pěti bodů (Benešov, 26 bodů). Celkem jich během sezony nasbírali 31, v posledních pěti zápasech jim výrazně pomohla vítězná utkání s Mladou Boleslaví (1:0) a Ústím nad Labem (5:0). Tyto dva zápasy byly dva ze tří domácích zápasů, které se pardubickým hráčům podařilo v sezoně vyhrát. Další vítězství by je už definitivně zachránilo od ohrožení sestupem. Střelecky je na tom z pardubického mužstva Leandro Lima, prosadil se čtyřikrát. 

Týmy se spolu potkávaly už v minulosti v rámci divizních sezon. Dosud se spolu střetly devětkrát a pokud utkání neskončilo remízou, rozhodl vždy jediný gól. Remízový stav byl však nejčastější, mužstva si body rozdělila hned pětkrát (v penaltovém rozstřelu třikrát úspěšnější Kolín, jednou Pardubice, jednou bez penaltové loterie). Vítězně jsou na tom stejně. Dvakrát zvítězili Pardubičtí, dvakrát Kolíňané. Včetně dosud posledního vzájemného zápasu z podzimní části. V něm vystřelil tři body už v 10. minutě Jiří Sodoma, Kolín vyhrál 1:0. Nabídne další střetnutí lepší gólovou podívanou? Odpověď se dozvíme už v neděli! Zápas začíná v 10:15.