O prodloužení domácí série. Kolín vyzve Přepeře

Po dalším venkovním zápase se Česká fotbalová liga přesouvá opět do kolínských Borků. Ve dvacátém druhém kole Kolínští změří síly se čtrnáctými Přepeřemi. Ve hře je prodloužení domácí neporazitelnosti, napravení prohraného zápasu ve Velvarech a prolomení nepříznivé bilance s Přepeřemi. Utkání začne v 10:30.

Kolínští ani ve třetím venkovním zápase nedokázali bodovat, tentokrát padli v poměru 2:1 ve Velvarech. Doma se jim ale daří podstatně lépe. Na jaře nejprve porazili Zápy 1:0 a z dramatického utkání s Jabloncem vytěžili alespoň bod za remízu 2:2, kterou vystřelil v posledních minutách Jiří Sodoma. Ten je na dostřel nejlepších soutěžních střelců, aktuálně má na kontě třináct přesných zásahů a na lídry Vopata s Voltrem ztrácí pouhý jeden gól. Na udržení stříbrného místa v tabulce však domácí body nestačí, zápas ve Velvarech rozhodl o tom, že se Kolín propadl na čtvrtou příčku, přičemž ho čeká domácí dohrávka šestnáctého kola s Živanicemi. Po odehraných dvaceti zápasech mají Kolínští třicet tři bodů a skóre 36:35.

Na straně sobotního soupeře panuje horší nálada. Z loňského druhého místa, kdy Přepeřané atakovali vítěze skupiny Zápy, na které nakonec ztratily pouhé dva body, se letos stal boj o sestup. S celkem devatenácti body jsou na čtrnáctém místě, přičemž od sestupového patnáctého je dělí pouhý bod. O výměně pořadí s Živanicemi (15.) rozhodl jejich vzájemný zápas, ve kterém si Přepeře připsaly veledůležité vítězství 1:0. Z odehraných čtyřech jarních zápasů odešly vítězně jen jednou, jednou remizovaly (Pardubice B, 0:0) a dvakrát prohrály (Žižkov, 3:0; Jablonec B, 4:0). Skóre mají 23:40 a bilanci 5-4-10.

Vzájemná střetnutí hovoří jednoznačně pro Přepeřany, kteří dokázali zvítězit ve všech třech kláních. Dvakrát se spolu mužstva střetla v divizní sezoně. Tehdy Kolín padl 3:1 a 1:0. Naposledy, na podzim současného ročníku, Kolínští prohráli v Přepeřích 3:1. Jedinou branku, díky které srovnal na 1:1, vstřelil Oskar Fotr. V sobotu mají Kolínští příležitost prolomit nepříznivou bilanci a poprvé svého soupeře ze severu Čech porazit.

Přijďte kolínské fotbalisty podpořit, utkání začne v 10:30.