Domácí kanonáda. Kolín rozstřílel nováčka soutěže

Druhé kolo české fotbalové ligy přineslo souboj soutěžních nováčků. Kolín přivítal na svém hřišti Baník Most-Souš, který do ČFL postoupil z divizní skupiny B. Sparťané navázali na překvapivé vítězství v Živanicích a v prvním domácím zápase nasázeli svému soupeři šest branek.

Kolín vstoupil do nového ročníku třetí ligy nejlépe, jak jen mohl. Po velecenném skalpu bronzových Živanic si v Borkách s chutí smlsli na Mostu. Začátek utkání se ale nesl ve víceméně vyrovnaném duchu. Víc než dobře si vedla kolínská defenziva, která si se všemi útočnými výpady hostujících poradila na výbornou. Martin Otáhala také neměl vychytanou nulu úplně zadarmo, blýskl se velmi dobrými zákroky.

Na druhé straně Kolín nabídnuté šance využíval efektivně. Střelecký účet otevřel ve 25. minutě Jiří Sodoma, který se rychle obtočil kolem obránce a pohotově využil přihrávky vzduchem od Čapka – 1:0. Osm minut a domácí se radovali znovu. Miroslav Routek napřáhl na pravém rohu velkého vápna a přízemní střelou k protilehlé tyči zvýšil kolínský náskok – 2:0.

Skóre ve druhém poločasu domácí ještě ztrojnásobili. Po deseti odehraných minutách využil rohového kopu na zadní tyči připravený kapitán Jiří Vondráček – 3:0. Od dalšího zářezu na pažbu dělily pouhé tři minuty. Sodoma vyslal po pravé straně Hakla, který přichystal pro Pavla Čapka gólovou situaci jako na zlatém podnose. Z bezprostřední blízkosti se nemýlil a zvýšil na 4:0. V 72. minutě domácí využili další rohový kop. Na dvakrát dostal míč do mostecké sítě Ondřej Soběslav – 5:0. Jedenáct miut před koncem předvedl famózní kličkovanou před hranicí velkého vápna Sodoma, jehož následnou nabídnutou tutovku využil navrátilec Dominik Veselý – 6:0.

„Do zápasu jsme šli s tím, že hrajeme doma a potom nás čeká těžký los. Věděli jsme, že tři body by pro nás byly zlaté. Myslím, že se to tak i odvíjelo. V prvních patnácti minutách jsme se dostali pod tlak a soupeř kopal asi dva rohy. Postupem času se hra vyrovnala a my dali první gól. To nás uklidnilo. Most jsme za celý zápas pustili do jediné šance, a to po smolném uklouznutí vzadu. Obrana to odehrála fantasticky, vyhrávala důležité souboje. Proměnili jsme snad všechny šance, dali jsme pěkné góly a doufám, že to diváky bavilo. Snad jich příště přijde ještě víc, protože vyhrát v ČFL 6:0 se nestává každý den. Ten, kdo přišel, měl určitě hezké fotbalové dopoledne,“ komentuje utkání střelec jedné branky Jiří Sodoma.

Z dvou zápasů Kolínští vytěžili maximální počet bodů a navíc mají skóre 9:2. Po kompletním odehraném druhém kole se zařadili na první místo v tabulce. V dalším kole je čeká lahůdka, v neděli 21. srpna zajíždějí na hřiště loňského vítěze skupiny. Zápas v Zápech začne v 17 hodin.

STATISTIKY

Branky: Sodoma, Routek, Vondráček Čapek P., Soběslav, Veselý.
Rozhodčí: Drábek – Kvaček, Klír.
ŽK: Sodoma, Routek, Koděra – Novotný, Svoboda, Nguyen.
Diváci: 210.

SK Sparta Kolín: Otáhal – Hakl, Routek, Neuberg (80′ Čapek A.), Soběslav, Šnajdr (62′ Skořepa) – Čapek P. (84′ Koděra), Vondráček (K), Milec (62′ Mansfeld) – Sodoma, Veselý (80′ Jaroš).

FK Baník Most-Souš: Nejedlý – Petržílka, Novák, Novotný (86′ Radoš), Svoboda (62′ Smitka), Štefko (46′ Skurovec), Kolařík (62′ Vlach), Novický, Bína, Nguyen, Pátek (K).