Kolínští si s nováčkem poradili. Výhru režírovali Veselý a Neuberg

Fotbalisté Kolína v prvním kole nezaváhali. Nováčka soutěže – českolipský Arsenal – porazili rozdílem tří gólů. Gólově se vyznamenali Dominik Veselý a Jan Neuberg. Zápas přinesl i setkání starých známých.

„Výsledek z Brozan měli dobrý, někdo se díval a říkal, že hráli dobře. Šli jsme do toho naplno jako s každým jiným,“ začíná hodnocení Dominik Veselý. A bylo to vidět, veselo bylo na stadionu v Borkách poměrně brzy. V šesté minutě Čapek vystihl na středu hřiště nepřesnou rozehrávku hostů, vybídl Bredu a Vondráček propálil českolipského brankáře. Druhý jmenovaný byl však v ofsajdu, a tak se pokračovalo za nerozhodného stavu.

První platné trefy se tak domácí dočkali až ve třinácté minutě. Veselý sklepl hlavou Vondráčkovi, ten našel vpravo Bredu, který vybídl před prázdnou bránu zpět Veselého – 1:0. „Byl to pěkný gól, všechno na jeden dotek. Parádní týmová souhra,“ říká první kolínský střelec sezony Veselý. Kolín i nadále dobře napadal a dařilo se mu sbírat hostující nepřesnosti. Hosté se do výraznější aktivity dostali po dvaceti odehraných minutách, kdy přesunuli hru spíše na polovinu Kolína. Kýžený efekt to však nepřineslo. „Určitě to jednoduchý zápas nebyl. Byl to navíc zápas s nováčkem, takže jsme moc nevěděli, co čekat,“ tvrdí Veselý.

Od třicáté minuty zase začali vystrkovat růžky Kolínští. To vyústilo ve třicáté šesté minutě. Trpělivá kombinace s dlouhým míčem na Veselého vynesla pro Kolín roh. Z něho se pak po Soběslavově precizním přiklepnutí patou prosadil na bližší tyč stoper Jan Neuberg – 2:0. Ve čtyřicáté minutě si zapsal dobrý zákrok brankář Král. Hosté se pokoušeli prodrat přes kolínskou defenzivu, recept na ni však nenašli.

Druhý poločas už byl víceméně rozhodnutý a šancí bylo na obou stranách poskromnu. Rušno bylo až v poslední desetiminutovce utkání. Zkraje svým druhým gólem zvedl fanoušky ze sedaček Dominik Veselý, po přihrávce Jiřího Vondráčka nekompromisně zvýšil na 3:0. „Věděl jsem, že o mě Vondras celou dobu ví. Jenom jsem si to poslal a šel jsem sám na bránu. To byla spíš Vondrasova práce,“ povídá Veselý a dodává: Je to úžasný vstup do sezony. Líp jsem si to ani nepředstavoval.“

V nastaveném čase jako první pálili Kolínští, ihned na to se na druhé straně snažili prosadit i Českolipští. Nejprve však zasáhl Tůma, napodruhé míč zamířil mimo tři tyče. Kolínští tak hned v prvním zápase dokázali udržet čisté konto. „Zasloužené vítězství Kolína. Děláme dětské chyby, musíme si na třetí ligu zvyknout, na to její tempo. Zápasy se rozhodují ve vápnech a tam nejsme důrazní, v útočném ani obranném. Ve druhém poločase Kolín už vedl 2:0, pak 3:0 a byla to nějaká udržovaná. My se tam přesto nedostali. I když to vypadalo vyrovnaně, výsledek hovoří za všechno,“ hodnotí zápas hostující asistent trenéra se stopou v Kolíně Jiří Štajner.

Antonín Kadlec a Jiří Štajner | Foto: Jan Kobzáň

První tři body a skvělé naladění se na nadcházející utkání. To nejbližší odehrají sparťané příští sobotu v Mostě od 15 hodin. Sledovat ho pravděpodobně budete moct prostřednictvím tvcom.cz.

STATISTIKY

Branky: 2x Veselý, Neuberg.
Rozhodčí: Vít – Vojtěch, Fišer.
ŽK: Veselý, Čapek – Verner, Šimon, Havel.
Diváci: 190.

Fotogalerie: jackfoto.cz | foto: Jan Kobzáň

SK Sparta Kolín: Tůma – Soukup, Neuberg, Soběslav, Hakl – Milec – Trýzna, Breda (90‘ Koutský), Čapek (90‘ Drobnyi), Vondráček (K) (84‘ Slavík) – Veselý (90‘ Sodoma O.).

FK Arsenal Česká Lípa: Král – Baláž (K), Beránek, Brejcha, Bulejko (46‘ Verner), Havel (74‘ Valta), Jeseta, Kazda (64‘ Žižka), Pajkrt (64‘ Nosek), Šimon (79‘ Kriz), Vít