Sodoma sestřelil lídra ČFL

Na závěr přípravy hostila kolínská Sparta Pražany. S třetiligovým Vltavínem se Kolíňáci střetli v sobotu na třetím hřišti v Borkách. Soupeře, který vévodí třetiligové skupině A, dokázali překvapit. Díky dvěma brankám Jirky Sodomy zvítězili 2:1 a příjemně se naladili na start divize.

Za chladného sobotního dopoledne nastoupilo mužstvo Petra Pavlíka k poslednímu přátelskému zápasu. S Vltavínem se od začátku hrálo vcelku opatrně, navíc kluzký terén fauloval nejednoho hráče. Během prvního poločasu k vidění moc šancí nebylo. Plodnější byla druhá polovina. Ve skvělém světle se ukázal brankář Otáhal, který zlikvidoval vyloženou šanci hostujících a v 70. minutě eliminoval i pokutový kop. Otěže tak převzal Kolín. V 77. minutě vyvinuli Kolínští nátlak na soupeřovu obranu, Šindelář získal balon a vyslal ho lobem na Jiřího Sodomu. Ten ve vzduchu píchnul špičkou nohy do míče a překonal brankáře Vltavínu – 1:0.

Domácím na aktivitě neubylo a i nadále se hnali do útoku. Výsledkem usilovného snažení byl odpískaný faul na Sodomu. A to v pokutovém území. Přestože běžně platí pověra, že faulovaný hráč nemá kopat penaltu, tato situace byla výjimkou. Sodoma míč vyslal k levé tyči a zvýšil na 2:0. Hosté doplatili na řadu neproměněných šancí, pouze snížit se jim povedlo až v samotném závěru. Střelu zpoza velkého vápna šťastně tečoval vltavínský spoluhráč, a tak míč změnil dráhu a zapadl do sítě – 2:1. Kolín tak poráží lídra ČFL a může se těšit na začátek divize.

Druhá polovina soutěže startuje už příští víkend, v neděli 13. března hostíme od 14:30 hodin SK Kosmonosy. Přijďte pomoct klukům v cestě do ČFL!

Fotogalerie

Foto: Jan Kobzáň