Kolínští zdolali mladíky z Hradce Králové

Doma se Kolínu daří. V rámci 24. kola České fotbalové ligy hostili Kolínští v Borkách rezervní tým ligového Hradce Králové. A po čtvrté v řadě doma zvítězili, navíc po třetí s čistým kontem. Gólově se prosadil Michal Snížek, vítězství zpečetil v nastaveném čase Dominik Veselý. Za týden Kolíňáci odcestují do Záp.

Kolínští po nevydařeném zápase v Přepeřích potřebovali získat body na svém stadionu. K tomu směřovali hned od začátku, na rezervní tým Hradce Králové nastoupili velmi aktivně. K první šanci se však dostali hosté. Ve 13. minutě musel poprvé boxovat míč ze svého prostoru Tůma. O devět minut později se na domácího gólmana řítil zcela osamocený Březák, v osudném momentu však nezamířil přesně a míč poslal jen vedle kolínské brány. Na druhé straně pálil Snížek ve 24. minutě, vysoko nad. Po půlhodině hry to zkoušeli kolínští fotbalisté ještě dvakrát, ale ani jeden pokus do brány nezamířil. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

„Po neúspěšném minulém zápase, ve kterém nám výhra utekla, jsme věděli, že si tři body chceme stoprocentně uhrát doma. Kluci od začátku zápasu šli za jasným cílem. Dnes jsme spokojení a pro kluky velká pochvala,“ říká trenér František Douděra.

Druhý poločas byl ze strany domácích ještě lepší, zejména gólově. V 62. minutě hlavičkou překonal Patrika Vízka, mimo jiné exkolínského brankáře s ligovými starty za Hradec Králové, Michal Snížek a otevřel skóre zápasu – 1:0. Hosté ale znovu zahrozili, zejména tři minuty před koncem základní hrací doby. Velmi nebezpečná prudká hlavička si však cestu do domácí sítě nenašla. V nastaveném čase zkoušel stvrdit domácí vedení Tsopa, tečovaný pokus se ale dokutálel jen mimo tři tyče Vízkovy brány. Další situace ještě jeden gól přece jen nabídla. Dominik Veselý naběhl do malého vápna a hlavou upravil na konečných 2:0. Díky tomuto zásahu se znovu přiblížil střeleckému lídrovi, na kontě má už jedenáct gólů.

„Mladí budou vždy hodně běhat. My jsme se po kondiční stránce hodně zvedli a fotbalovost kluci mají, takže při tomto spojení nám už je jedno, proti komu hrajeme,“ komentuje soupeřovu běhavost Douděra.

Kolínští potvrdili svou domácí formu a připsali si důležité body do tabulky, díky kterým se posunuli na sedmé místo, přičemž mají shodně se šestým Jabloncem B. V neděli 5. května je ale nečeká jednoduchý úkol, zamíří do Záp, s jejichž výběrem se utkají od 17 hodin.

„Vždy doma chceme vrátit třeba bodově nepovedený venkovní zápas. Proto máme doma větší chuť. To, že máme nulu je pochvala pro celý tým a momentálně tomu dává třešničku na dortu Tůmič, který chytá opravdu skvěle,“ dodává kolínský trenér.

STATISTIKY

Branky: Snížek, Veselý.
Rozhodčí: Švagr – Doubrava, Glogar.
ŽK: Snížek, Rybička – Baloun, Vobejda.
Diváci: 180.

Fotogalerie: jackfoto.cz | Foto: Jan Kobzáň

SK Sparta Kolín: Tůma – Hakl, Soběslav, Milec, Beránek – Snížek (77′ Veselý), Breda, Vondráček (K) (87′ Koděra), Čapek, Tsopa (92′ Jaroš) – Rybička.

FC Hradec Králové B: Vízek – Baloun, Holovatskyi (80′ Boniš), Mahr (K), Kejř (75′ Šimon), Hypšman (80′ Musil), Vobejda, Hlaváč, Březák 61′ Hruška), Kadrmas, Jurčenko (61′ Šípek).