Poskočit tabulkou! V neděli do Liberce

Cesta pohárem je minulostí a Kolíňáci se mohou zaměřit znovu na Českou fotbalovou ligu. V 11. kole zamíří na sever Čech, v neděli od 10:15 změří síly s B-týmem Slovanu Liberec. Utkání zřejmě budete moct sledovat prostřednictvím tvcom.cz

Kolíňáky nečeká jednoduchý zápas, přestože se jim poslední čtyři kola v soutěži vcelku podařila. Na vítězství v Mladé Boleslavi navázali domácí kanonádou s Přepeřemi. Následně remizovali v Hradci Králové a dokonce v Borkách obrali lídra ze Záp, když s nimi remizovali 2:2. Mají za sebou však náročný pohárový duel s Bohemians 1905. Vysoké tempo drželi zhruba hodinu hry, ovšem následně jim došla šťáva a po kruté porážce 1:7 v MOL Cupu skončili. Ve třetiligové tabulce jsou aktuálně na 8. místě se ziskem 13 bodů. Zajímavé je skóre – 16:16, nejlepším šutérem celku je momentálně se 6 zásahy Dominik Veselý.

Liberecké mužstvo zažilo po opětovném postupu do České fotbalové ligy rozpačitý začátek. V prvních pěti kolech třikrát prohráli, jednou vyhráli a jednou remizovali. Od domácí prohry v 7. kole s Mostem zabrali. V derby s jabloneckou rezervou vybojovali bod, poté dvakrát v řadě zvítězili, dokonce s čistými konty. Skóre mají Liberečtí stejné jako Kolíňáci. Dosud se trefili 16krát, stejně tak inkasovali. Mezi střelci vyčnívají Kok se čtyřmi góly, hned za ním má o gól méně Horský. V tabulce jsou hned za Kolínem, na který ztrácejí jeden bod.

Kolínští se s rezervním týmem Liberce střetli soutěžně 6krát. Od sezony 2003/04 do 2007/08. Z nich vyplývá bilance tří vyhraných zápasů Kolína, jedna remíza a dvě vítězství Seveřanů. Od roku 2020 se mužstva střetla 4krát v rámci přátelských zápasů. A Kolín vyhrál až poslední v červenci minulého roku 3:2, když Liberečtí stáhli třígólové manko v závěrečných 20 minutách. Jak skončí soutěžní střetnutí po 15 letech? Sledujte v neděli 15. října, zápas začne v 10:15.