Soutěž zahájíme v Živanicích už v sobotu

Česká fotbalová liga je zpět. A s ní další porce třiceti kolínských zápasů. Tažení třetí nejvyšší soutěží zahájí kolínští sparťané už v sobotu 5. srpna, od 17 hodin nastoupí v Živanicích proti místnímu Sokolu. Utkání můžete sledovat živě na tvcom.cz.

Letní příprava je definitivně minulostí. Kolínští v ní odehráli čtyři přátelská utkání, z nichž třikrát zvítězili a jednou padli. V generálce před soutěží nestačili na třetiligovou rezervu Dukly Praha. Sparťané by však rádi navázali na předešlý ročník, ve kterém se postarali o překvapení celé soutěže. Umístili se na čtvrtém místě, silně potrápili vedoucí týmy včetně Viktorie Žižkov a Jiří Sodoma navíc vystřílel titul nejlepšího střelce soutěže. Domácí zápasy byly velkou kolínskou zbraní, přemožitelem jim byl pouze sestupující Benešov. Celkem nasbírali 50 bodů, nastříleli 53 branek a inkasovali 50krát. K bojům o vyšší příčky by měli pomoct i nováčci – útočník Daniel Jaroš (LoKo Vltavín), záložník Václav Slavík (FK Čáslav) a brankář Jakub Tůma (AC Sparta Praha).

Živaničtí měli pestrou letní přípravu. Utkali se v ní s druholigovou Chrudimí, které padli vysoko 6:0. Následně se střetli s třetiligovým účastníkem Bohemians B, kterého dokázali porazit v poměru 4:2. V generálce změřili síly s B-týmem Slavie Praha, který spadl do České fotbalové ligy a bude účastníkem skupiny A. Jemu sokolové podlehli 4:1. Minulá sezona však pro mužstvo z Pardubicka nebyla ideální. Přestože sezonu předtím Živaničtí bojovali o ta nejvyšší patra, v minulé sezoně balancovali na hraně sestupujících příček. Nakonec to zvládli, na sestupující Benešov si vytvořili náskok 6 bodů, celkem jich nasbírali 32. Z hostování se jim mimo jiné vrátil osmnáctiletý Jaroslav Straka, který v minulé sezoně hájil barvy druholigové Chrudimi.

V minulé sezoně byli ve vzájemných zápasech úspěšnější Kolíňáci. Oba dokázali vyhrát, nejprve svého soupeře překvapili na jeho hřišti, kde zvítězili 3:2. V domácí odvetě vystřelil vítězství dvěma góly Jiří Sodoma – 2:1. Z celkem 8 vzájemných střetnutí brali Kolínští plný počet bodů čtyřikrát, stejně tak se čtyřikrát radovali Živaničtí. Který z týmů převezme otěže ve vzájemných střetnutích se dozvíme už v sobotu 5. srpna. Zápas začíná v 17 hodin.