Dohrávka 1. kola. Ve středu jedeme do Živanic

Kolínští se po více než měsíci vrátí k prvnímu kolu České fotbalové ligy. To bylo odloženo kvůli podmáčenému trávníku v důsledku špatného počasí. Dohrávku na hřišti v Živanicích sehrají sparťané ve středu 13. září od 17 hodin. Zápas můžete sledovat prostřednictvím tvcom.cz.

Původně by se týmy střetly ihned po skončení letní přípravy. Situace je však jiná a do prvního kola tak půjdou už obě mužstva rozehraná. Pro oba týmy však body ze vzájemného duelu budou mít cenu zlata. Kolínští sice vstoupili do nového ročníku vítězstvím, na které navázali dvěma remízami. Poslední dvě kola to ale drhne. Nejprve prohráli v Jablonci nad Nisou 3:1 a o týden později v Borkách s Velvary 4:0. Kvůli tomu jim aktuálně patří jedenácté místo se ziskem pěti bodů a skóre 5:8. V případě vítězství – protože je to jediný dohrávaný zápas – by se mohli posunout až na osmou příčku před rezervu Mladé Boleslavi.

Živanickým se také nedaří. V nové sezoně zatím nepoznali pocit vítězství a získali jen dva body za dvě remízy, s B-týmy Mladé Boleslavy a Slovanu Liberec. Ostatní zápasy prohráli, ovšem ve všech pouze o jeden jediný gól. Z těchto zápasů se dá vyčíst, že inkasují zejména v poslední čtvrthodině hry (vs. Most v 78. minutě, Jablonec v 86. minutě, Hradec Králové v 86. minutě). Dokonce i v remízovém zápase s Libercem ztratili vedení v samotném závěru, hosté vyrovnali až v 85. minutě. Momentálně jsou Živaničtí na patnáctém místě se skóre 6:9. Střelecky se nejvíce daří Lukáši Kopeckému, který dal přesně polovinu živanických gólů.

Úspěšnost obou celků ve vzájemných zápasech je přesně 50%. Z celkem osmi střetnutí každý tým vyhrál čtyřikrát. V minulé sezoně Kolínští zvítězili hned dvakrát. Nejprve překvapivě v Živanicích 3:2, když otočili jednobrankové manko a tři minuty před koncem vystřelil tři body Jiří Sodoma. V domácí odvetě to byl znovu Sodoma, který rozhodl o vítězství Sparty, tentokrát 2:1. Udrží Kolínští vítěznou vlnu proti Živanicím? Sledujte ve středu 13. září od 17 hodin.