První prohra v přípravě

Po týdenní pauze způsobené zrušeným zápasem s Českým Brodem kolínští fotbalisté odehráli druhé přátelské utkání. Na umělé trávě v Uhříněvsi poměřili své síly s třetiligovým B-týmem Bohemians Praha 1905. Gól Ondřeje Sodomy v závěru pouze zmírnil výsledek, Kolín padl 5:1. „Dneska to nebyl náš den,“ hodnotí trenér Pavlík.

Pražané se ujali vedení v 19. minutě, na to navázali další brankou o čtyři minuty později. „Úvodních deset minut nebylo špatných, pak nás soupeř začal přehrávat a poločasové skóre 2:0 bylo ještě milosrdné,“ říká kolínský trenér Petr Pavlík. Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase. Domácí naopak přidali další tři branky a deset minut před koncem utkání vedli 5:0. Kolínští snížili minutu před koncem hrací doby. Odchovanec Filip Čáp, který v soutěži hostuje v Kutné Hoře (krajský přebor), nacentroval míč do pokutového území, kde ho našel Ondřej Sodoma a střelou k tyči upravil skóre na konečných 5:1. „První asistence v kolínském áčku mě těší, ale vím, že jsem mohl podat lepší výkon. Jsem spokojený tak napůl,“ komentuje utkání devatenáctiletý Filip Čáp.

V přípravě se cítím dobře. Tréninky jsou sice náročné, ale to k zimní přípravě patří,“ říká Filip Čáp.

„Pro nás budiž tento zápas ponaučením, takto k zápasu přistupovat nemůžeme a musíme zlepšit spoustu věcí,“ říká Pavlík a dodává: „Zaměříme se na to i v tréninku a doufám, že další zápas bude z naší strany povedenější.“ Další přípravné utkání sehrají kolínští fotbalisté v sobotu 4. února od 10 hodin, na umělé trávě v Borkách přivítají FK Dobrovice. Kompletní rozpis přípravných zápasů najdete ZDE.