Omlazená sestava, nováček v bráně. Kolín remizoval s Neratovicemi

Kolínští fotbalisté odehráli v sobotu 22. července své druhé přípravné utkání. V něm hostili divizní FK Neratovice-Byškovice. Přestože Kolínští herně převyšovali svého soupeře a o poločase vedli 2:0, Neratovičtí ve druhé půli srovnali gólově krok. Nakonec se mužstva rozešla smírně 2:2.

Do utkání s týmem z nižší soutěže poslal trenér Pavlík velmi obměněnou sestavu. Děj zápasu nijak neovlivnili kapitán Vondráček, Hakl, Soběslav, Přibyl, Veselý a Pelyak, kteří dostali volno. Kvůli zranění nezasáhli ani bratři Sodomové. V bráně se naopak poprvé objevil Adam Ordelt, který to v Kolíně zkouší z pražských Spojů.

Mužstvo Kolína od začátku udávalo tempo hry. Z toho vytěžilo první gól už v šesté minutě. Breda sice nenacentroval, Snížkovi se to povedlo a našel připraveného Jaroše. Ten míč sklepl do sítě a otevřel skóre – 1:0. Jinak by se gólové šance daly počítat na prstech jedné ruky. Kolínský brankář si na míč sáhl poprvé až ve dvacáté druhé minutě, s tím měl ale velmi lehkou práci. Poté znovu udeřil Jaroš, který využil brejkovou situaci a zvýšil na 2:0. V závěru se mohl prosadit i nováček Slavík, hostující brankář mu balon od nohy v leže vyšťouchl rukama. „První půlka byla stoprocentně lepší než druhá. Neměli jsme sice tolik brankových šancí, ale nějaké náznaky tam byly,“ komentuje nováček Václav Slavík.

Po změně stran hřiště opustil Čapek a nahradil ho dorostenec Drobnyi. A hra pokračovala v obdobném trendu z první pětačtyřiceti minutovky. Po třech minutách zakončoval Snížek, v šedesáté minutě pak Soukup. Oba ale zamířili vedle neratovické brány. Následně poprvé udeřili Neratovičtí. Využili chyby v obraně, Pavlík se prodral do pokutového území a přízemní střelou překonal Ordelta – 2:1. O čtyři minuty později si Kolínští mohli vzít dvoubrankové vedení zpět. Slavík z úhlu našel Bredu, jeho střelu mířící do brány vykopl z brankové čáry pohotový obránce. 

Poslední desetiminutovka nabídla nejvíce zajímavých okamžiků. Nejprve pálil v osmdesáté čtvrté minutě Jaroš, střelou z vápna jen orazítkoval tyč. Čtyři minuty na to zacinkalo i u ucha domácího brankáře, pokus hostů skončil na spojnici. Minutu před koncem zápasu se hostujícím přece jen podařilo srovnat. Pavlík se brilantně trefil z první k zadní tyči – 2:2. Víc se v utkání nestihlo, hlavní sudí ihned poté utkání ukončil. „Ve druhé půli jsme polevili, nevím proč. Hrálo nás víc mladých, tak možná nějaká nezkušenost. Soupeř byl ale kvalitní,“ říká jednadvacetiletá posila.

Kolín čeká ještě týden letní přípravy. V něm odehrají dva zápasy – ve středu od 18 hodin s Českým Brodem, v sobotu pak od 10 hodin s rezervou Dukly Praha. Další týden už začíná Česká fotbalová liga, první utkání Kolínští sehrají v Živanicích. „Těším se hrozně moc, už aby to bylo,“ hlásá před startem soutěžního ročníku záložník Václav Slavík.