A-tým zahájil zimní přípravu

Konec volna. Kolínští fotbalisté se sešli ke svému prvnímu tréninku v novém kalendářním roce. Kromě tvrdého drilu potřebného k úspěchu v jarní části České fotbalové ligy je čeká i sedm přátelských zápasů.

Individuální příprava je částečně minulostí. Na umělé trávě se ve středu 11. ledna sešlo dvacet fotbalistů, včetně mladíků z dorostenecké kategorie, kteří týmu budou chtít pomoci ve druhé polovině soutěže. „Na nějaké hodnocení je ještě brzy, uvidíme, co nám přinesou přátelské zápasy,“ okomentoval start zimní přípravy trenér Petr Pavlík.

Na tréninku se však už neobjevili dva hráči. Exslávista a dvougólový střelec ze svého debutu s Brozany Oskar Fotr a Adam Mansfeld, ten se vrátil z hostování do mateřských Benátek nad Jizerou. Naopak se ke třetiligovému celku připojili Tomáš Valenta, který podzimní část strávil v domovském Písku a Ondřej Sodoma, bratr kanonýra Jirky. Ten přichází z Velkého Oseka. S mužstvem se nově připravuje i dvacetiletý Michal Snížek z Mladé Boleslavi.

Do přípravy nastoupil i Pavel Čapek. „Všichni dodržujeme individuální plány, proto to nebylo tak strašné, jak jsme asi očekávali,“ říká k prvnímu tréninku. „Osobně jsem se cítil dobře, i když s balónem zatím nejsme nejlepší kamarádi, určitě ale zase najdeme společnou řeč,“ dodává.

O svá místa v sestavě budou hráči bojovat i během přátelských zápasů. Na programu jich mají aktuálně sedm. První sehrají už v sobotu 14. ledna, od 10 hodin hostí na umělé trávě v Borkách rezervu Dukly Praha. Kompletní rozpis přátelských zápasů najdete rovněž na našich webových stránkách v sekci „zápasy“.

Ostrý start druhé poloviny České fotbalové ligy proběhne pro Kolín v sobotu 4. března, do Kolína přijedou bojovat o body Živanice. „Jarní část sice nebude procházka růžovou zahradou, ale věřím, že tvrdá dřina z přípravy a dobrá práce celého kolektivu přinese dostatek bodů,“ říká středopolař Čapek.