Do Ústí nad Labem už v pátek

Kolíňáky čeká v předposledním venkovním zápase sezony těžký boj na stadionu ambiciózního Ústí nad Labem. S místním Viagemem se střetnou už v pátek od 18 hodin. Utkání můžete sledovat prostřednictvím Tvcom.cz.

Ústecký klub prochází velkou obměnou a klade si nejvyšší cíl – postoupit do Fortuna:Národní ligy. Na jaře si mužstvo pod vedením XY vedlo velmi dobře, po dvou počátečních remízách vyhrálo hned šestkrát v řadě. Zastavit je dokázaly až Velvary, které v Ústí nad Labem zvítězily 1:0. Od té doby se ústeckému mužstvu příliš nedaří, remizoval v Přepeřích a následně doma nestačil na druhé Zápy. Aktuálně patří Viagemu třetí místo se ziskem čtyřiceti sedmi bodů, přičemž na druhé Zápy ztrácí sedm bodů, na vedoucí Velvary bodů jedenáct. Utkání bude i soubojem střelců, kolínský Dominik Veselý se s jedenácti trefami dělí o třetí místo právě s ústeckým Dao, na druhého Černého ztrácí jeden gól. Na prvním místě je Novotný z Baníku Most-Souš.

Kolínští hrají s velkou chutí na domácím hřišti, kromě úvodního duelu všechny vyhráli a dokonce už čtyřikrát v řadě v Borkách neinkasovali. Ve venkovních utkáních se ale zatím hledají. Padli třeba v Teplicích nebo Přepeřích, naposledy i v Zápech. Přesto má jejich forma stoupající tendenci. Hlavní zbraní může být ofenzivní síla v podobě dua Veselý – Rybička. Dominik Veselý je, jak už je výše zmíněno, na děleném třetím místě mezi střelci a Petr Rybička v posledním zápase vstřelil hned dva góly. Kolíňákům aktuálně patří šesté místo se ziskem třiceti šesti bodů a mohou pomýšlet i na top pětku, na Baník Most-Souš ztrácejí šest bodů.

Mužstva se spolu dosud utkala devětkrát, včetně dvou pohárových zápasů. Po postupu Kolína zpět do České fotbalové ligy mají Kolínští lepší bilanci – doma dvakrát vyhráli shodně 3:2, v Ústí nad Labem vybojovali remízu 2:2.