Kolín povede nový trenérský štáb

K poslednímu dni minulého roku skončil na kolínské lavičce trenér Vasil Boev, který přijal nabídku aktuálně vedoucího celku České fotbalové ligy Slovanu Velvary. Pro Spartu Kolín to nebyla jednoduchá situace, avšak od druhého dne zimní přípravy už mužstvo má nového lodivoda.

Po několika málo měsících museli kolínští funkcionáři znovu hledat nového kouče pro A-tým. Petra Pavlíka nahradil v průběhu podzimní části Vasil Boev, ovšem ani on na lavičce třetiligového Kolína pokračovat nebude. Prvotní očekávání, že spolupráce bude pokračovat i pro jarní fázi, krátce před koncem roku 2023 a platnosti smlouvy kývl na nabídku rovněž třetiligových Velvar. „Vedení bylo s Vasilem spokojené, možná jsme jen měli mít víc bodů. Vasil dostal nabídku, která se neodmítá, já jsem ho i podpořil,“ říká manažer mužstva Jaroslav Havrda.

„Na Fandu jsem dostal už několikrát doporučení, jenže jsme se pořád míjeli,“ říká Havrda.

Volba padla na Františka Douděru. Šestačtyřicetiletého trenéra, který naposledy působil u celku SK Kladno. „Očekáváme navázání na práci, kterou tady odvedl Vasil. Nečeká nás jednoduchý začátek jara. Bude mít dostatečnou podporu vedení a všichni uděláme maximum pro to, aby byl se svým týmem úspěšný,“ komentuje Havrda. Trenér Douděra na to v Kolíně nebude sám. Do Kolína přichází s celým jeho realizačním týmem – asistentem Danielem Paškem a kondičním trenérem Tomášem Medynským. „Máme vždycky nejvyšší cíle se zachováním sportovního ducha, aby nás to všechny na téhle úrovni bavilo. Já jsem vítězný typ, chci vyhrávat pořád a je jedno, v jaké soutěži. I v bagu,“ povídá nováček na kolínské lavičce František Douděra. „Máme dva měsíce na to kluky poznat a dát do kádru energii, jakou bychom chtěli. Půjdeme zápas od zápasu, abychom hráli pohledný fotbal a byli co nejvýš,“ dodává.

„Kolín nějakou historii má, hrála se tady druhá liga, areál má nádherný. Nebylo co řešit,“ povídá nový trenér František Douděra.

První zápasový test čeká Františka Douděru a jeho tým v neděli, kdy Kolínští odehrají první přátelské utkání na půdě rezervy Dukly Praha. V té mimo jiných hraje právě i syn nového trenéra. Druhý syn, David, působí v pražské Slavii. Následně změří síly i se svým bývalým mužstvem, o týden později odehrají Kolínští utkání na Kladně. Kompletní rozpis utkání je v sekci „A-tým – Zápasy“.