MOL Cup | NARAZÍME NA LIGOVÉ PARDUBICE!

MOL Cup. Národní pohár, který svého vítěze může vyhoupnout do pohárové Evropy. Prestižní trofej, o kterou bojují české celky napříč spektrem fotbalových soutěží. Do těchto bojů se pravidelně zapojuje i Kolín, který zná svého soupeře a nutno podotknout, že los prvního kola dopřál kolínskému mužstvu naprostou lahůdku. V Borkách se totiž v sobotu 15. 8. představí ligové Pardubice!

Před zápasem se oba celky musí podrobit preventivním testům na koronavirové onemocnění.

Loňská sezona byla pro Pardubické jako z říše snů. Zaslouženě v ní ovládli Fortuna:Národní ligu a s náskokem 3 bodů na brněnskou Zbrojovku si zajistili přímý postup do nejvyšší české soutěže, v níž rozhodně nehodlají být outsidery. Pardubičtí navázali na skvělé výkony i po koronavirové pauze. Právě koronavir jim mohl způsovat vrásky na čele, neboť při případném nedohrání soutěže by ztratili nárok na následný postup. V případě Pardubic by to byla obrovská škoda, protože svými výkony v uplynulé sezoně udivovali nejednoho fotbalového fanouška. Naštěstí pro pardubický klub se rozjetá sezona dohrála a oni tak právem mohli zvednou pohár pro vítěze druhé ligy nad hlavu. Pardubicím k postupu mezi českou elitu gratulujeme!

Do první ligy se Pardubičtí probojovali již po čtvrté ve své klubové historii. Poprvé tomu tak bylo v roce 1937, když se tehdejší SK Pardubice začal od poloviny 30. let posilovat. Mezi českou smetánkou Pardubice vytrvali 8 sezón. Podruhé pardubická Dukla postoupila mezi elitu v roce 1957. Naposledy si Pardubičtí zahráli nejvyšší soutěž v sezoně 1968/69, pod názvem VCHZ Pardubice. Celou historii pardubické kopané naleznete na jejich webu fkpardubice.cz.

foto: fkpardubice.cz

Kolíňáci se již několik sezon běžně potkávají s pardubickým B-týmem. S prvním pardubickým týmem se utkali naposledy ve druholigové sezoně 2014/15. Tehdy Pardubice dvakrát zvítězily, nejprve v Kolíně 2:4, poté na domácím hřišti 2:0. Následně se mužstva dvakrát setkala i přátelsky. Výsledek byl ale totožný – dvě výhry ku prospěchu Pardubic.

Pro Kolín to bude první ostrý zápas pod staronovou hlavičkou Sparty Kolín a v nových barvách. Těšit se tak můžete na například na nové dresy.

Vezměte své rodiny, přátelé a kamarády a vyrazte do Borků popohnat kolínské borce, kteří budou čelit ligovým Pardubicím! Začínáme v 10:15 hodin, BUĎTE U TOHO!