Sestava dekády

Historie je samozřejmě nedílnou součástí každého klubu a tvoří ji včetně funkcionářů a trenérů také samotní hráči. Jen během posledních deseti let se v kolínském dresu vystřídala spousta skvělých fotbalistů, kteří zažili radostné postupy z Divize, přes ČFL až do FNL, ale také i naopak zpětný pád až do čtvrté soutěže. Vaším úkolem bylo vžít se do role trenéra a vybrat nejlepší jedenáctku uplynulého desetiletí, tedy SESTAVU DEKÁDY. A tady je…

K dispozici jste měli celkem 22 brankářů, 17 krajních obránců, 18 stoperů, 27 krajních záložníků, 33 středních záložníků a 30 útočníků. Mezi nimi ale nebyli hráči, kteří se na kolínském pažitu proháněli v rámci zápůjčky z Mladé Boleslavi. Některá jména se objevila na více postech a vy jste je mohli do sestavy zařadit pouze jednou. Vybrat tedy z tolika hráčů pouze nejlepší jedenáctku. Na hlasování jste měli přesně deset dnů a nutno zmínit, že se sešlo mnoho různorodých odpovědí. Vítězové však byli většinou naprosto jasní. Kolíňáci, do boje byste vyslali tuto sestavu:

Nejdrtivější vítězství zaznamenala naše brankářská legenda David Čižinský, pro kterého hlasovalo 64,9 % lidí! Kompletní obranná čtveřice (Nešpor, Šourek, Biško, Čapek) si své místo získala taktéž s dostatečným náskokem. Několik málo bodů ale rozhodovalo o záložnících, především o hráči na levém postu. O pouhé tři hlasy si své místo získal Jan Boček. Totéž na středu zálohy, v napínavém souboji však nakonec zvítězili David Brunclík a Jiří Vondráček. Na pravé záloze to bylo také jasné – s 21,6 % vyhrál Milan Vácha! V útoku jednoznačně dominoval Jan Štoček, který se v útoku bude dělit s Jiřím Sodomou.

SESTAVA DEKÁDY: Čižinský – Nešpor, Šourek, Biško J. Čapek A. – Boček, Brunclík, Vondráček, Vácha – Sodoma, Štoček

Zhruba tři měsíce jsme vám postupně představovali hráče, které jste na konci listopadu zvolili do své SESTAVY DEKÁDY. Všech jedenáct hráčů jsme rozebrali od jejich prvních fotbalových krůčků a několikrát jsme se dostali až na ligové trávníky. Každý hráč nám sdělil své pocity z angažmá v Kolíně, jak se mu zde líbí/líbilo a také se zmínil o svých startech v jiných klubech, především v těch prvoligových.

Níže si můžete všechny hráče připomenout ještě jednou. Stačí jen kliknout na hráče, který vás zrovna zajímá a dočtete se všechno, jako v dříve zveřejňovaných příspěvcích. Na kompletní článek, tedy i s fotografiemi, se dostanete při rozkliknutí jména nad profilovou fotkou daného hráče.