Kolín vyrazí na sever, čekají ho poslední Přepeře

Kolínští fotbalisté se v rámci 23. kola vydají na sever Čech. Konkrétně zamíří na Semilsko do Přepeř, které bojují o odvrácení sestupu. Souboj na hřišti posledních Přepeř svedou v sobotu 20. dubna od 10:30. Utkání můžete sledovat prostřednictvím tvcom.cz.

Přepeře už druhou sezonu v řadě bojují o udržení se v České fotbalové lize. V sezoně 2021/22 fantasticky skončili druzí, minulou sezonu a letos se potácejí na hraně udržení. Minulou sezonu unikly sestupu o tři body a do divize se musel poroučet Benešov. Letos však jsou Přepeřané poslední, vystřídali rezervu Teplic, na kterou aktuálně ztrácejí dva body. Navíc kvůli nesplněným závazkům vůči FAČR přišlo mužstvo ze Semilska o pár bodů. Celkem mají Přepeřané šestnáct bodů a skóre 25:43. Na domácím hřišti však dokáží překvapit, své o tom ví třeba Chlumec nad Cidlinou, který v Přepeřích prohrál 3:2. Po čtyřech gólech mají na svých střeleckých účtech Nikolas Daníček a Daniel Novák.

Kolínští se naopak v průběhu jara zvedají herně i výsledkově. Díky domácímu vítězství s rezervou Mladé Boleslavi navíc poskočili tabulkou o jeden schůdek výše. Nyní jsou na sedmém místě se třicetibodovým ziskem shodným se šestým Jabloncem. Na páté Brozany Kolíňákům chybí šest bodů, naopak na pronásledovatele z Chlumce nad Cidlinou mají náskok pouhého bodu. Uprostřed tabulky jsou Kolínští se skóre 33:35 a nejlepším šutérem celku je stále Dominik Veselý s deseti zásahy, na lídra soutěže Černého ztrácí už dva góly, na Žežulku jeden.

Z pěti vzájemných duelů lépe vycházejí Přepeřané. Při střetech v divizi v sezoně 2018/19 zvítězili oba zápasy (3:1, 1:0). Vyhráli i následný střet v ČFL (3:1), poslední dva zápasy ale vyzněli lépe pro Kolín. Na jaře minulé sezony doma Kolínští zvítězili 2:1 a v září letošní sezony doma deklasovali Severočechy vysoko 6:1.