V MOL Cupu se střetneme s Duklou Praha!

V úterý 17. srpna proběhl los druhého kola MOL Cupu. Předseda FAČR Petr Fousek vytáhl Kolínu velmi zajímavého soupeře. Kolínská Sparta se utká s věhlasnou Duklou Praha! Utkání odehrajeme ve středu 1. září od 17:00 hodin.

DUKLA PRAHA | HISTORIE

Dukla Praha. Klub s letitou tradicí spojenou především s vojenskou službou. Tehdejší ATK (Armádní tělovýchovný klub) vznikl v roce 1948. V roce 1953 se z ATK stal ÚDA (Ústřední dům armády Praha), od této doby se také traduje tmavě červený dres se žlutými rukávy a žlutým límečkem.

Nejslavnější období Dukly Praha se datuje do šedesátých let minulého století. Mezi lety 1961-64 získala hned čtyři ligové tituly. V této slavné éře se utkala s kluby jako Tottenham Hotspur, Borussia Dortmund, Benfica Lisabon či Espanyol Barcelona.

Po letech, kdy se Dukla řadila mezi ligovou špičku, přišel především finanční pád po roce 1989. V devadesátých letech Dukla bojovala o přežití v nejvyšší soutěži, v sezoně 1993/94 už se první liga nepodařila zachránit. Ekonomická situace klubu byla ale tak špatná, že Pražané nemohli hrát ani druhou ligu, proto skončili až v ČFL. Po třech sezonách byla Dukla zpět v první lize. V současné době bojuje opět o návrat mezi elitu a prozatimní výkon ve FNL tomu jistě nasvědčuje.

Kompletní historii najdete na webu ZDE.

zdroj: fkdukla.cz

Do nové sezony nastoupili Pražané velmi dobře a prokazují, že mají postupové ambice. Z odehraných čtyř zápasů odešli hned třikrát jako vítěz – porazili Vyškov (2:1), Třinec (3:1) a Chrudim (4:1). Ztrátu dvou bodů zaznamenali ve třetím kole, a to na půdě Jihlavy, kde remizovali 0:0.  V prvním kole MOL Cupu hráli na hřišti divizních Kosmonos. Roli favorita jednoznačně splnili a zvítězili 3:1. Poté i nadále pokračovali ve vítězné sérii ve FNL. Postupně porazili Chrudim (4:1), Táborsko (1:0) a Opavu (3:1). Aktuálně jim ve Fortuna Národní lize patří první místo se ziskem šestnácti bodů a skóre 13:4.

Kolín má taktéž ve své soutěži postupové ambice, ovšem první dvě kola nevyšla dle představ. Na úvod přišla pouze remíza v Kosmonosech (1:1), o týden později Kolínští nestačili na Vysoké Mýto (3:0).  Chuť si Kolíňáci spravili v prvním kole MOL Cupu, když porazili třetiligové Karlovy Vary 1:0. Na pohárový úspěch navázali i ve třetím divizním zápase. Z Hlinska si totiž odvezli vítězství 3:2. V dalších dvou kolech také uspěli. V derby nasázeli Kutné Hoře 7:1, naposledy zvítězili i v Libiši (3:0). Momentálně se nachází na druhé příčce, přičemž mají deset bodů a skóre 14:7.

Utkání Sparty Kolín s Duklou Praha je na žádost Pražanů odloženo. Novým termínem je středa 1. září, a to od 17:00 hodin.