Kolín doma neporažen, vyzrál na Velvary

V šestém kole České fotbalové ligy hostili kolínští fotbalisté Slovan Velvary. Opět potvrdili svou domácí pohodu, ani napotřetí v nové sezoně soupeři nedarovali ani jeden bod. Zvítězili 4:2.

Přestože Otáhal musel zasahovat už ve 2. minutě, kdy velmi dobrým zákrokem zneškodnil vyloženou situaci Velvar, další minuty se nesly v klidnějším režimu. Míč spíše pendloval mezi vápny obou mužstev. Poprvé zaměstnal hostujícího Měsíčka Hakl centrovaným míčem z pravé strany. O minutu později se Kolínu podařilo skórovat. Sodoma vtáhl míč do vápna Velvar a předložil ho Dominiku Veselému, který ho skluzem dopravil do soupeřovi sítě – 1:0.

Hostům se po sedmi minutách podařilo dotáhnout jednobrankové manko. Duong zakončil kombinaci přihrávkou pod sebe na penaltu, odkud prostřelil Otáhala Vopat – 1:1. Remízový stav panoval jen dvě minuty. V předfinální fázi byl opět Sodoma, který tentokrát našel nováčka Bredu. Ten netradiční patičkou překonal Měsíčka – 2:1. Ve 36. minutě hosté mohli znovu skórovat, jenže kolínský brankář podruhé v zápase zmařil dobrou brankovou příležitost. Minutu před poločasovým hvizdem Neuberg hlavou prodloužil míč na zadní tyč, odkud ho do brány uklidil Jiří Vondráček – 3:1.

Ve druhém poločase Kolínští trochu polevili. Přesto to byli oni, kteří jako první ohrozili soupeřovu branku. Hakl hledal Sodomu, ten se ale nedostal k ideálnímu zakončení. V 69. minutě si Veselý došel do pokutového území pro faul, Šustr ho stáhl k zemi a hlavní sudí nařídil penaltu. Tu Jiří Sodoma suverénně proměnil – 4:1. V 82. minutě tvrdou ránu z hranice velkého vápna vyslal Vondráček, pokus ale bránu netrefil. Tři minuty na to se na druhé straně napřáhl Richter, jeho střela zaplula k zadní tyči a snížil na konečných 4:2.

„Velvary byly jedním z nejlepších soupeřů, který tady dosud byl. Musím říct, že zhruba sedmdesát minut byly lepší na balonu. My jsme snad z každé šance dali gól a dali jsme jim takovou lekci z produktivity. Když jsme se dostali před jejich bránu, byli jsme nebezpeční a dávali jsme góly. To dneska rozhodlo, týmový výkon. Kluci vzadu to zase zvládli. Máme takovou sílu, že dopředu vždycky něco vymyslíme. Většinou doma ty dva, tři góly dáme,“ řekl po utkání střelec jedné branky Jiří Sodoma.