Poslední zápas sezony, všichni do Borků! Kolín vyzve Chlumec

V sobotu se Kolínští rozloučí s aktuální sezonou. Poslední zápas třetiligového ročníku 2022/23 navíc odehrají na svém domácím hřišti, vyzvou v něm Chlumec nad Cidlinou. Přijďte se do Borků podívat na souboj čtvrtého s pátým a podpořte Kolíňáky v závěrečném mači soutěže!

Jarní část, kterou střídali fantastické domácí výkony s dlouhodobými zaváháními na hřištích soupeřů, zakončí Kolíňáci doma před svými fanoušky. A stále mají o co hrát. V případě vítězství a porážky Brozan v Benešově se mohou dostat na konečné třetí místo. Kolínští navíc v posledních pěti zápasech navázali na svou podzimní formu. Sice doma překvapivě prohráli s aktuálně posledním Benešovem, následně však už přemožitele nepoznali. Doma porazili Přepeře a Teplice, mezi tím remizovali v Ústí nad Labem a v posledním odehraném zápase dokonce poprvé na jaře zvítězili i na půdě soupeře, a to v Pardubicích. O co hrát má i kolínský elitní útočník Jiří Sodoma, který je aktuálně s 23 góly lídrem střelců skupiny B. Co víc, může se stát i králem celé České fotbalové ligy, jenže Zeman z Bohemians B je na dostřel jednoho gólu (22). Celkem je Kolín tedy na čtvrtém místě se ziskem 49 bodů, celkovou bilancí 15-4-10 a skóre 51:48.

Chlumečtí si v porovnání s minulou sezonou také mírně polepšili. Konkrétně se posunuli výše o tři místa, s 46 body aktuálně uzavírají nejlepší pětku skupiny a s náskokem pěti bodů na Zápy už své místo v top 5 nemohou ztratit. Taktéž se jim vydařilo posledních pět zápasů, ve kterých neprohráli. Porazili Jablonec B, Hradec Králové B a Benešov, s bodem se smířili z duelů s Přepeřemi a Teplicemi, se kterými sehráli dramatický duel. V něm prohrávali 2:0 a po vzoru Csaplárovy pasti skóre otočili, v závěru si však nechali vyrovnat na 3:3. K umístění výrazně pomohl svým střeleckým apetitem jednatřicetiletý Tomáš Bastin, v sezoně se trefil dvanáctkrát.

Týmy se spolu v rámci soutěže střetly pouze jednou, na podzim aktuálního ročníku. Tehdy to byla pro Kolíňáky jakási předzvěst venkovní mizérie, prohráli v Chlumci nad Cidlinou 2:0 a od té doby se jim dlouho na hřištích soupeřů nedařilo. Vrátí Kolínští v odvetě porážku svému soupeři z Královéhradecka? Přijďte se podívat a podpořit kolínské sparťany, sobotní zápas začíná v 10:30.