V pátek s nováčkem soutěže. Od 17:30 hostíme Českou Lípu

Po odloženém prvním kole České fotbalové ligy se soutěž přesouvá do Kolína. V rámci druhého kola hostí kolínští fotbalisté nováčka soutěže – českolipský Arsenal. S ním přijedou i Kolínu dvě známé tváře – exreprezentant Jiří Štajner, který v roce 2014 pomohl Kolínu k postupu do druhé ligy a Antonín Kadlec, který hájil kolínskou branku v sezoně 2017/18. Utkání mužstva odehrají netradičně už v pátek od 17:30. Buďte u toho!

Kolín vstoupí do nového ročníku České fotbalové ligy přece domácím utkáním. První kolo v Živanicích bylo na poslední chvíli odloženo kvůli nepříznivého terénu. Tentokrát už by se nic odkládat nemělo, předpověď počasí slibuje příjemné fotbalové počasí.

Kolínští v nové sezoně budou obhajovat velmi dobré výkony z minulé sezony, ve které byli nováčkem. Laťku nasadili vysoko, na konci ročníku se umístili na fantastickém čtvrtém místě. Dokázali potrápit všechna mužstva před sebou, včetně postupující Viktorie Žižkov. K tomu se přidal individuálním oceněním Jiří Sodoma, který si svými 23 přesnými zásahy vystřílel titul nejlepšího střelce obou skupin České fotbalové ligy. Do pátečního zápasu však vinou zranění nezasáhne. Zasáhnout do hry ale může hned čtveřice nováčků – brankář Jakub Tůma a hráči Václav Slavík, Jakub Trýzna a Daniel Jaroš. Zejména poslední jmenovaný prokázal v přípravných zápasech velmi dobrý střelecký potenciál, ve třech utkáních dal pět gólů.

Arsenal i přes špatné počasí svůj první mistrovský zápas v nové sezoně odehrál. Na hřišti Brozan padl 2:1, přesto se ukázal ve velmi dobrém světle. Svěřenci trenéra Hradinského – kterému asistuje mimo jiné i Jiří Štajner (vítěz české nejvyšší soutěže, reprezentant a také člen kolínské postupové sezony 20213/14 v rámci zápůjčky z Mladé Boleslavi) – se velmi rychle dostali do vedení, už ve 4. minutě vedli 1:0. Čtyři minuty na to domácí srovnali a ve druhém poločase po vyloučení českolipského hráče dokonali obrat. Po neúplném prvním kole je mužstvo Arsenalu na 14. místě s rozdílem ve skóre -1. Společně s Jiřím Štajnerem přicestuje i druhý exkolínský hráč. Antonín Kadlec, který v sezoně 2017/18 sdílel post brankáře s Vítem Blahovcem. Tehdy Kolín skončil čtvrtý v divizní skupině C.

Týmy spolu dosud odehrály tři vzájemné zápasy. V České fotbalové lize naposledy před deseti lety. Tehdy nejprve doma zvítězili Kolínští brankou Honzy Štočka 1:0. Následná odveta skončila smírně 2:2, když Kolínu pomohl vlastní gól a přesný zásah Daniela Nešpora. Naposledy se mužstva setkala v červenci 2017 v rámci MOL Cupu. Dva góly Janeckého a jedna trefa Martina Puka znamenala vítězství kolínského celku a postup do další fáze poháru. Jak tomu bude tentokrát? Přijďte se podívat na stadion, zápas sehrajeme už v PÁTEK 11. srpna od 17:30 hodin.