Mužstvo třetí, Sodoma sedmý

Zástupci kolínského týmu se sešli v úterý 7. února v kolínském divadle. V anketě Sportovec města Kolína 2022 přebrali hned tři ocenění. Třetí nejlepší družstvo a Jiří Sodoma si v loňské sezoně vystřílel sedmé místo mezi nejlepšími sportovci. Dorostenecký trenér Zdeněk Hadrovský získal cenu za celoživotní přínos sportu. Žákovská kategorie U12 skončila na čtvrtém místě, Petr Pavlík pátý mezi trenéry.

Galavečer kolínského sportu, tentokrát pod taktovkou moderátora Petra Svěceného. Jako už každý rok se v úterý 7. února konalo vyhlášení ankety Sportovec města Kolína za uplynulý rok 2022. Sparťané bojovali o čtyři umístění – v žácích kategorie U11, mezi dospělými Jiří Sodoma, mezi družstvy A-tým a v nominaci o trenéra roku byl Petr Pavlík. Kolínští fotbalisté se předávání cen zúčastnili v hojném počtu. Včetně klubového vedení nechyběli ani trenéři Petr Pavlík a Pavel Dvořák, hráči se sešli ve skoro kompletní sestavě z vítězného ročníku.

Na začátku akce se jako už tradičně oceňovali lidé, kteří pomohli rozvoji kolínského sportu. Tento rok opět s fotbalovým zastoupením. Cenu za celoživotní přínos kolínskému sportu si vysloužil současný trenér dorostenecké kategorie Zdeněk Hadrovský. Přidal se tak k už početné skupině laureátů z let minulých. „Ocenění si velice vážím. Stál jsem tam s opravdovými osobnostmi kolínského sportu,“ říká trenér čerstvě uvedený do pomyslné síně slávy kolínského sportu.

„Nazvali nás tam legendami, ale tak se rozhodně necítím. Dělám tuhle práci prostě rád, snad mi to ještě nějakou chvíli vydrží,“ povídá Hadrovský. „Přestože jsem celý život Kutnohorákem, velký kus mého srdce patří Kolínu. Děkuji všem, kteří mě na ocenění navrhli,“ dodává s úsměvem.

Uspět se kolínskému fotbalu podařilo hned dvakrát. Suverénní vítězství v loňském ročníku divize přineslo sparťanskému A-týmu třetí místo v dospělých družstvech se čtyřiceti osmi body. „Musím být upřímný, umístění na bedně jsme nečekali, navíc v tak silné konkurenci. Určitě jsme spokojení, je to ocenění celého klubu,“ komentuje týmový úspěch manažer Jaroslav Havrda. Divizi ovládli s šestnáctibodovým náskokem a zaslouženě postoupili do České fotbalové ligy. Druhou příčku obsadili sportovní gymnasti a jednoznačného vítězství se sto šesti body dosáhli basketbalisté.

„Je to ocenění naší práce, dobrých vztahů a cesty, kterou jsme s novým vedením nastolili,” říká Havrda.

Jménem kolínského fotbalisty začalo i vyhlášení nejúspěšnějšího sportovce města Kolína za uplynulý rok. Sedmé místo totiž patřilo Jiřímu Sodomovi, který díky dvaceti devíti vstřeleným gólům a prostřílení Kolína do vyšší soutěže získal sto třicet pět hlasů. „Jsem rád za posun z loňského roku, ale hlavně za to, že se kolínský fotbal dostává do veřejného povědomí. Ať už mým nebo týmovým umístěním, které je opravdu skvělé,“ komentuje Jiří Sodoma po získání cen. Před ním se umístili Pavel Peňáz (atletika Sokol Kolín), Tereza Tvarůžková (Expres CZ Tufo Team Kolín), Martin Buryan (atletika Sokol Kolín), obhájce loňského titulu Daniel Radovesnický (sportovní gymnastika Sokol Kolín), David Bega (sportovní gymnastika Sokol Kolín) a titul nejlepšího sportovce Kolína získala atletka Zuzana Pražáková.

„Jsem sportovec, mám soutěžení rád a určitě bych se chtěl posunout výš. Svým způsobem to ale nemůžu ovlivnit, záleží na těch lidech, jak budou moje a naše výkony vnímat,“ říká Sodoma. „Děláme kolektivní sport a vypichovat jednotlivce je složité, ale rád bych se do budoucna posunul na bednu,“ dodává.

Fotbalisté soutěžili ve dvou dalších kategoriích. Mezi žactvem skončila kategorie U11 těsně pod bednou vítězů o sedm bodů. Petr Pavlík, hlavní trenér A-týmu, skončil v kategorii Trenér roku na pátém místě se ziskem třiceti bodů, vítězem se stal atlet Martin Radikovský.

Všem oceněným gratulujeme a přejeme skvělé sportovní výsledky i v dalších letech!

A-tým Sparty Kolín - družstva, třetí místo
Jiří Sodoma - jednotlivci, sedmé místo
Zdeněk Hadrovský - Cena za celoživotní přínost kolínskému sportu