Hostíme Benátky nad Jizerou

O poslední dubnové neděli se kolínští fotbalisté v Borkách střetnou v rámci 22. kola s Benátkami nad Jizerou. Utkání prvního s pátým začíná v 17 hodin.

Benátečtí v jarní části dosud padli pouze jednou, a to ve třetím jarním kole v Čáslavi (2:1). K tomu dvakrát remizovali – v Trutnově (2:2) a s Kosmonosy (1:1). Zbylá tři utkání zvládli ve svůj prospěch. Porazili Letohrad (3:0), Libiš (5:0) a Hlinsko (2:0). Dva zápasy v řadě tak neinkasovali. S 33 body jim patří páté místo, k tomu mají skóre 42:19, a tak druhou nejlepší defenzivu v soutěži. S devíti zásahy je nejlepším týmovým střelcem Milan Macek.

Kolín v jarní části dosud nepoznal porážku. Kromě remízy ve Vysokém Mýtě z druhého jarního kola poráží jednoho soupeře za druhým. Ve dvou domácích zápasech v řadě navíc neinkasovali ani jeden gól, a to konkrétně v kláních s Hlinskem (5:0) a Libiší (6:0). Po minulém víkendu si navíc Kolínští upevnili své postavení na prvním místě, když porazili Tochovice 4:3 a Vysoké Mýto pouze remizovalo s Trutnovem 1:1. Mají tak náskok čtyř bodů. 

Kolín ve vzájemných zápasech zatím nepoznal porážku, pouze dvakrát s Benátkami remizoval. Poslední střetnutí na podzim přineslo mužstvům po jednom bodu, a to za remízu 1:1.