Kolín stále drží dlouhou neporazitelnost

Kolínští fotbalisté nastoupili k utkání 28. kola netradičně už ve středu 1. června. V Borkách hostili o udržení bojující Náchod a přestože nastoupili s několika změnami, v závěru utkání dokázali strhnout skóre na svou stranu a prodloužit vítěznou sérii.

Od prvních minut se na trávníku objevili v brance Daniel Bína a v ofenzivě Vojtěch Němec. Naopak na lavičku se posadili Martin Otáhal a David Koděra. Mistr soutěže dle očekávání udával tempo hned od prvních minut, během kterých dokonce nastřelil tyč. O chvíli později pálil slepými Pavel Čapek. Gólový účet otevřel v 11. minutě Jiří Vondráček, který si dobře seběhl na zadní tyč, odkud uklidil míč do téměř odkryté branky – 1:0. Náchodští se do útočných výpadů prokousali až ke konci prvního poločasu. Ve 37. minutě zblokoval střelu skluzem Soběslav. V poslední minutě první půle se v zajímavé situaci ocitl Němec, jenže soupeřovu branku přestřelil. O slovo se tak přihlásili hosté, konkrétně Jan Ansorge. Utekl obráncům, překonal Bínu a poločas tak završil vyrovnávací brankou – 1:1.

Druhý poločas byli Kolínští dravější po vstřelení gólu a většinu času svého soupeře zamkli na jeho vlastní polovině. Nejprve vedle mířil Vácha, dvě minuty po něm se skluzem po míči natahoval Sodoma, jenže také marně. Překvapit mohl v 57. minutě náchodský kapitán Malý, který si všiml Bíny daleko od branky, a tak zkusil štěstí z poloviny hřiště. Naštěstí pro domácí míč zamířil těsně nad branku. Pak už to bylo opět jen o Kolínu. Ve stejné minutě vyslal razantní střelu Sodoma, ovšem nad hostující svatyni. Velmi dobrou šanci neproměnil ani Milec. Druhé varování v tomto poločase dal kolínské defenzivě Doucek. Utekl po pravé straně, kličkoval mezi kolínskými obránci, v osudovém momentu mu ale selhala mířidla. V 76. minutě se do vápna zajímavě dostal Koděra, který posunul na Sodomu. Jeho střelu zblokovali obránci, stejně tak dorážku Šindeláře. Zlom nastal v 84. minutě. Míč se snesl na hlavu druhého kanonýra Pavla Čapka, jenž bez zaváhání nabídnutou šanci využil – 2:1!

Díky těsnému vítězství 2:1 pokračuje kolínská série vítězství. V řadě jich mají jedenáct, v celkovém součtu pak 26 zápasů bez porážky! Tento víkend mají Kolíňáci volno, k dalšímu zápasu nastoupí až příští týden na hřišti Čáslavi. Poslední domácí utkání je naplánováno na sobotu 18. června, kdy do Borků přijedou nedaleké Poříčany. Den na to se v Borkách uskuteční zápas gard mezi výběrem bývalých kolínských hráčů a gardou Slavie Praha.

STATISTIKY

Branky: Vondráček, Čapek P. – Ansorge.
Rozhodčí: Milner – Šťastný, Všetečka.
Diváci: 160.

Fotogalerie: jackfoto.cz | Foto: Jan Kobzáň

SK Sparta Kolín: Bína – Štancl, Hakl, Němec (66′ Koděra), Vondráček (K), Sodoma, Čapek P. (85′ Zeman), Čapek A. (66′ Šindelář), Vácha (66′ Hudec), Milec, Soběslav.

FK Náchod: Hladík – Světlík (69′ Doucek), Kabeláč, Podolník, Rojšl, Petřík, Simon (59′ Čejchan J.), Malý (K), Ansorge (77′ Melichar), Čejchan A. (47′ Vančák), Punar (69′ Balcar).

Napsat komentář

+ 51 = 61