Z Kutné Hory se třemi body

První dubnová sobota se nesla ve znamení derby. Kolínská Sparta totiž zajížděla na půdu Sparty kutnohorské. Kolíňáci byli v utkání jasným favoritem, který si hájil první místo. Domácí ale nepřipustili žádnou jednoznačnou záležitost a svému soupeři nedali nic zadarmo. Přesto si Kolínští po vybojovaném vítězství 2:1 odvezli plný počet bodů.

Kutnohorští vsadili spíše na obranou strategii a během první půle se moc do útoku nehnali. Navíc většina jejich výpadů skončila buď jejich nepřesností či připravenou kolínskou defenzivou už na polovině hřiště a Kolín byl tím týmem, který se za otevřením skóre hnal více. Štancl to zkoušel nejprve hlavou, o pár minut později i razantní střelou z hranice velkého vápna. Minutu na to předvedli pěknou kombinaci Hakl se Sodomou, jenže ani jeden z těchto pokusů v brance neskončil.

Domácí se do pokutového území Kolína dostali ve dvanácté minutě a ihned sklidili ovoce. Jeden z obránců totiž trefil kromě balónu i obličej Pilného a sudí okamžitě nařídil pokutový kop, který proměnil Marek Wolf. Rázem to bylo 1:0 pro domácí. Následující minuty se nesly v obdobném stylu, a to dobývání kutnohorské hradby kolem vápna. Chyběla ale předfinální a finální fáze, ze které by kolínští fotbalisté mohli srovnat stav utkání. Taková příležitost se naskytla ve dvacáté deváté minutě. Sodoma vyslal po pravé straně Vojtu, který utekl obráncům a s klidem našel zcela volného Pavla Čapka. Ten už míč uklidil do prázdné branky – 1:1. O prolomení skóre se pokusil ještě jednou pět minut před koncem poločasu, jeho střela hezky zaplavala, ale svůj cíl přeletěla.

Druhý poločas byli domácí ještě nepříjemnějším soupeřem. Zkraje dějství pozlobili kolínskou obranu standardkou z velmi dobré pozice. Míč však bránu přeletěl. Na druhé straně se hlavou snažili prosadit Sodoma či Vojta, ani jednomu pokus nevyšel. V šedesáté osmé minutě navíc Sodoma nastřelil tyč kutnohorské branky. Minutu na to se penalty dočkali i Kolínští. Ujal se ji Jiří Sodoma, proměnil a přetáhl tak skóre na stranu Kolína – 1:2. Domácí ale na srovnání měli dost šancí v samotném závěru zápasu. Minutu před koncem řádné hrací doby selhal v jasné šanci Gašpar. Srovnat se Kutnohorským nepodařilo ani z poslední standardky, na kterou přiběhl i brankář Malý.

Kolín si tak připisuje důležité tři body, které byly opravdu vybojované a stále si tak drží minimálně dvoubodový náskok v čele tabulky. Za týden v Borkách hostí Sokol Libiš, konkrétně v neděli 10. dubna od 16:30 hodin. Buďte u toho.

STATISTIKY

Branky: Wolf (pen.) – Čapek P., Sodoma (pen.).
Rozhodčí: Lafek – Černý, Andras.
ŽK: Křelina, Wolf – Hakl, Sodoma, Šindelář.
Diváci: 150.

Foto: jackfoto.cz | foto: Jan Kobzáň

SK Sparta Kolín: Otáhal – Štancl, Soběslav, Hakl, Koděra (70′ Pelyak), Vojta (70′ Hudec), Vondráček (K), Sodoma, Routek (70′ Čapek A.), Čapek P. (85′ Šindelář), Milec.

Sparta Kutná Hora: Malý – Marek, Veselý, Franc, Zrůst (71′ Pleva), Tulach, (85′ Exner) Pilný, Nekvinda, Křelina, Piskač (85′ Gašpar), Wolf (K).

Napsat komentář

60 + = 67