Další béčko doma! V Borkách se představí Liberec

Kolíňáky čeká na domácím hřišti v pořadí čtvrtý duel s béčkem ligového celku. Tentokrát do Borků přicestuje Slovan Liberec. Dorazte na městský stadion v sobotu 11. května, zápas začne tradičně v 10:30.

Rezerva mužstva z města pod Ještědem má výkonnostně kolísající období. Podzimní část zakončili Liberečtí třemi remízami. V zimní přípravě na jarní část navíc ani jednou nevyhráli, na což navázali i v prvním zápase druhé části sezony ve Velvarech. Po následné výhře přišlo další temné období a tři porážky v řadě. Nyní jsou Liberečtí zase v dobré výsledkové formě. Z posledních pěti zápasů hned čtyři vyhráli, jednou remizovali, díky čemuž se vyhoupli na šesté místo tabulky pro třetiligovou skupinu B. Aktuálně mají třicet pět bodů, tedy o dva více než Kolín. To znamená, že případné vítězství Kolína ho může dostat na šesté místo. Slovan má skóre 39:33, celkovou bilanci 9-8-8 a ze střelců jsou k vyzdvižení Jakub Hudák a Olaf Kok, oba mají na kontech shodně šest přesných zásahů.

Kolínští jsou na svém hřišti opravdu silní. Z pěti jarní zápasů drží čtyřzápasovou neporazitelnost v řadě. Navíc už tři zápasy po sobě v Borkách nedostali gól. Díky tomu se v minitabulce domácích zápasů řadí na čtvrté místo, celkově totiž posbírali dvacet čtyři bodů. Horší je to prozatím na venkovních stadionech, kde nezvládli třeba utkání v Teplicích či Přepeřích, bodovat nezvládli ani naposledy v Zápech. Celkově náleží Kolínu osmá příčka se ziskem třiceti tří bodů, shodně se sedmým Jabloncem. Případná výhra by Kolíňáky mohla posunout výše, na libereckou rezervu ztrácejí totiž pouhé dva body. Posunout v tabulce by se mohl i Dominik Veselý, nejlepší střelec týmu. S aktuálně jedenácti góly na svém kontě se řadí na dělené druhé místo mezi soutěžními střelci. Na lídra Černého ztrácí jeden gól.

Historie vzájemných duelů sahá až do třetiligové sezony 2003/04. Od té doby se mužstva střetla v soutěžních utkáních sedmkrát. Třikrát s lepším výsledkem pro Kolín, dvakrát pro Liberec a dvakrát smírně, včetně posledního utkání pod Ještědem (0:0).