Body zůstaly v Borkách, Kolín porazil Horky

Ve čtvrtém domácím zápase sezony hostili kolínští fotbalisté mužstvo z Horek nad Jizerou. Domácí se museli potýkat s rozsáhlejšími absencemi. Nakonec to však zvládli a díky dvěma brankám Pavla Čapka zvítězili 2:1.

První minuty byl Kolín aktivnějším týmem a už ve třetí minutě se dostal do první šance. Ke střele se propracoval Pavel Čapek, jeho zblokovaný pokus zkusil dorazit Koděra, ale ani on neuspěl. Poté se hra vyrovnala a dlouho se hrálo mezi vápny. Další zákrok si hostující brankář připsal až ve 25. minutě. O tři minuty později chtěl svou střelou prolomit remízové skóre Pelyak, ale i on trefil pouze před ním stojícího obránce. První poločas tak branku nenabídl a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Druhý poločas začali Kolíňáci obdobně, jako ten první. Okamžitě se ujali iniciativy a tentokrát to s sebou přineslo ovoce. Po kombinaci tria Vondráček – Pelyak – Pavel Čapek, se poslední jmenovaný kličkou ve vápně odprostil od obránce a následnou střelou překonal hostujícího brankáře – 1:0. Netrvalo však dlouho, pouhé dvě minuty, a hosté srovnali s Kolínem krok. Ve 49. minutě se po standardní situaci prosadil hlavou Martin Dudla a vyrovnal stav utkání na 1:1. Zhruba čtvrt hodiny panovalo nerozhodné skóre a ani jeden z celků se po tu dobu nedostal k většímu ohrožení branky. Až v 58. minutě se výrazněji ukázal Milec. Jeho razantní střela zpoza vápna ale mířila pouze doprostřed branky, kde stál připravený Durov. Čtyři minuty na to se o slovo ujal opět Pavel Čapek. Využil zaváhání horeckého brankáře, který míč pouze vyrazil právě na jeho kopačky. Čápa tak balon pohodlně uklidil do téměř prázdné branky – 2:1. K zakončení se pak dostali také třeba Milec, Vondráček nebo Bareš. Další branka už v zápase ale nepadla, přestože závěr utkání patřil Kolíňákům.

Kolínští si tak připisují další velmi důležité body, které tolik potřebují k přiblížení se k prvnímu Vysokému Mýtu. Nyní je čeká příští sobotu utkání ve Dvoře Králové nad Labem, a to od 15:30.

STATISTIKY

Branky: 2x Čapek P. – Dudla.
Rozhodčí: Mach – Brychta, Drábek.
ŽK: Štancl, Hakl – Zörkler, Borek.
Diváci: 130.

SK Sparta Kolín: Otáhal – Štancl, Koděra (76′ Šindelář), Vondráček (K), Hakl, Čapek P., Pelyak, Vácha, Bareš (87′ Šlehofer), Milec, Soběslav.

FC Horky nad Jizerou: Durov – Prokorát, Tsykalo, Zörkler, Prykhodko (79′ Horák), Livora, Dudla, Mbah (67′ Zikmunda), Borek (K), Tarasiuk, Bakayoko.

Napsat komentář

+ 36 = 39