Divize startuje, jedeme do Kosmonos!

Fotbalová doba temna je, doufejme, u konce a každý tým netrpělivě vyhlíží začátek své soutěže. Půst od ostrých zápasů trval několik měsíců, a tak není divu, že do prvního mistrovského utkání všichni nastoupí s maximální vervou. Kolínští fotbalisté budou chtít zahájit cestu za postupem minimálně tak dobře, jako v minulé sezoně. První zkouškou budou Kosmonosy, na jejichž hřiště Kolínští vycestují už tuto sobotu.

Ohlédněme se zpět za minulou sezonou. Tedy alespoň za její odehranou částí. V té byl Kolín naprosto suverénní a z 24 možných bodů jich vybojoval rovnou 23, a to kvůli ztrátě v prvním kole ve Velkých Hamrech. Na záda mu dýchal Náchod, který z odehraných osmi zápasů získal 21 bodů. Kosmonosy se nakonec umístily na pátém místě se ziskem 15 bodů. Na vzájemný zápas však nedošlo.

Sportovní klub Kosmonosy

Náš sobotní soupeř z Mladoboleslavska zažívá v posledních letech rapidní cestu vzhůru. Ještě v sezoně 2015/16 se Kosmonosy účastnily I.B třídy. V této sezoně se jim však podařilo postoupit do I.A třídy. V sezoně 2018/19 přišel další krok, a to postup do krajského přeboru. O rok později se z postupu radovaly znovu. Tentokrát se probojovaly do divize, ve které nyní zahájí svou druhou sezonu. V loňské debutové sezoně se po osmi odehraných kolech umístily na pátém místě.

Utkání v Kosmonosech začíná v 10:30 hodin. Průběžné informace můžete sledovat na našem facebooku.