Sparťané zkusí zvrátit venkovní bilanci v Ústí nad Labem

Šest venkovních zápasů, šest proher. Takovou bilanci se kolínští fotbalisté pokusí prolomit ve dvacátém sedmém kole České fotbalové ligy na stadionu Ústí nad Labem. Sobotní utkání začne v 10:30 a můžete ho sledovat prostřednictvím tv.com.cz.

Nové modré dresy stále čekají na vítězství z venkovního hřiště. Porážkovou špínu z nich snad Kolíňáci oprášili v dohrávce dvacátého druhého kola soutěže, když dokázali zvrátit jednobrankové manko s Přepeřemi. Díky gólům Honzy Neuberga a Jirky Sodomy z poslední dvacetiminutovky hry si připsali velmi důležité tři body za vítězství 2:1. Díky tomu si udrželi čtvrté místo v tabulce a přiblížili se na dostřel tří bodu na třetí Brozany. Jiří Sodoma se svým zásahem také posunul v tabulce střelců, dorovnal totiž velvarského Vopata a se sedmnácti přesnými zásahy se spolu dělí o první místo. Kolín má na kontě čtyřicet dva bodů, skóre 42:44 a celkovou bilanci 13-3-10.

Na druhé straně vystřídal předsezonní ambici postupu zmar a umístění ve druhé polovině tabulky. Před sezonou očekávanému soupeři Žižkova v boji o baráž a případný postup do Fortuna:Národní ligy se v aktuálním ročníku České fotbalové ligy příliš nedaří. A to zejména na domácí půdě, v tabulce domácích zápasů je na předposledním místě se získanými čtrnácti body. Celkově patří ústecké Armě jedenáctá příčka s jednatřiceti body, přičemž je za Jabloncem pouze o skóre. I Ústečtí mají ve svém kádru velmi dobrého střelce. David Černý patří do top trojky ligových kanonýrů. Na kontě má šestnáct gólů, tedy o jeden méně než kolínský Jiří Sodoma.

Mužstva mají za sebou celkem sedm soutěžních vzájemných střetnutí, včetně dvou pohárových. Čtyřikrát brali vítězství ústečtí fotbalisté. A mnohdy se jednalo o vysokou porážku kolínského celku (4:0, 3:0, 5:1, 4:2). Kolínští zvítězili zbylá tři utkání, včetně dosud posledního. Ten týmy sehrály v říjnu minulého roku a šlo o zajímavou přestřelku. Arma dvakrát vedla, Kolínští dvakrát zásluhou Sodomy a Fotra srovnali krok. V nastaveném čase pak Jiří Sodoma udeřil i podruhé a vystřelil pro Kolín důležitou výhru, která ho udržela v těsném závěsu za druhou Viktorií Žižkov. Jak dopadne v pořadí osmý mač, to sledujte v sobotu 20. května od 10:30 hodin.