První jarní vítězství, rozhodl druhý poločas

Prosluněná březnová neděle a fotbal, to jde dohromady. Kolín dnes zahájil svou cestu za postupem. V prvním jarním kole hostil v Borkách Kosmonosy, které se v první půli ujaly vedení. Po druhém poločase ale byli šťastnější domácí.

Úvodní minuty zápasu patřili kolínskému mužstvu. Už ve druhé minutě ohrozil hlavou hostující bránu Vácha, ale minul. O pár minut později se v obrovské šanci ocitl Vojta, ten ale bránu také netrefil. A tak ve 22. minutě zaúřadovali hosté. Nutno podotknout, že z jediné příležitosti. Po dvou rychlých přihrávkách se do zakončení dostal Král, který se v tváří tvář Otáhalovi nemýlil – 0:1. Vesměs se hrálo mezi vápny a jiná větší příležitost se ani jednomu celku nenaskytla. Na to si museli diváci počkat do druhého dějství.

Od prvních minut druhé půle převzali jednoznačně otěže Kolínští. To s sebou přineslo ovoce. Po dvou střelách Koděry a tyčce nastřelené Sodomou se k dorážce dostal František Hakl, který jako první rozvlnil kosmonoskou síť – 1:1. Aktiva domácích neutuchala, naopak cítili, že jsou to oni, kteří více chtějí brát tři body. V několika minutovém sledu se k zakončení dostali Sodoma, po centru to z úhlu zkoušel Routek a poté také Štancl, který svou dělovkou trefil obličej brankáře Hartycha. Přece jen se to ale povedlo. V 74. minutě se k odraženému míči dostal Pavel Čapek. Dobře ho vyslal směrem na bránu, kosmonoský gólman si sice sáhl, ale zlomení skóre zabránit nedokázal – 2:1. O chvíli později Sodoma hezky našel Valentu, obrana, byť s problémy, si s tímto výpadem poradila. Hosté se pokusili vyrovnat ještě v posledních minutkách, jenže domácí už změnu stavu nedopustili.

Jaro tedy kolínští fotbalisté zahájili nejlépe, jak jen mohli. Důležitý bude zápas o příštím víkendu, zajíždí totiž na půdu Vysokého Mýta. S tím se totiž momentálně přetahují o první místo v tabulce.

STATISTIKY

Branky: Hakl, Čapek P. – Král.
Rozhodčí: Štrincl – Kastl, Šlanc.
ŽK: Routek, Milec – Podzimek.
Diváci: 180.
Foto: jackfoto.cz | Foto: Jan Kobzáň

SK Sparta Kolín: Otáhal – Routek, Soběslav (K), Štancl, Hakl (89′ Čapek A.) – Čapek P., Milec, Koděra (64′ Šindelář), Vácha (89′ Pelyak) – Vojta (46′ Sodoma), Valenta (85′ Hudec).

SK Kosmonosy: Hartych – Smetana (81′ Podzimek), Žižka, Hrdlička, Šimáček (60′ Hradec), Mašek, Fabián (K), Marek, Fišer (60′ Motyčka), Král (69′ Kohout), Šulc (60′ Kořínek).

Napsat komentář

+ 28 = 35