Vítězný debut pro Fejfara, Kolín zvládl poslední zápas v Borkách

Kolínští odčinili debakl z Teplic. V posledním domácím zápase podzimu porazili rezervu Pardubic gólem Jiřího Sodomy 1:0. Poprvé se mezi tři tyče postavil sedmnáctiletý Ondřej Fejfar. „Strach jsem z toho neměl, kluci mi dost pomohli.“

K prvnímu ohrožení pardubické branky se dostal Hakl už po dvou minutách hry, pokus ale skončil vysoko nad ní. Na druhé straně zahrozil debutantovi Fejfarovi Akosah Bempah, ani on se mezi tři tyče netrefil. Brejk jako z učebnice předvedli domácí fotbalisté v 10. minutě. Nákop dopředu našel Fotra, který z první nabídl šanci Sodomovi. Kolínský ostrostřelec prvním dotekem vypálil do šibenice – 1:0.

Čtyři minuty na to ostře pálil Rodrigues, ale ani on nemířil přesně. Po výkopu domácího brankáře útočil Fotr, bránu přestřelil. „Moje výkopy nebyly úplně ideální, ale kluci mě podpořili a zvládli jsme to,“ řekl Fejfar. Ve 25. minutě to pak na druhé straně zkoušel Veselý, skórování však zabránil leteckým zákrokem Šmíd.

Druhý poločas začali Kolínští stejně aktivně. Tři minuty po rozehrávce zahrávali standardní situaci z hranice pokutového území. Střelu Fotra zeď zblokovala, Vondráčkova dorážka s tečí bránu minula. Na dvoubrankové vedení mohl zvýšit Fotr půl hodiny před koncem. Jeho únik brankář Šmíd přečetl. Obdobnou standardku jako ze začátku poločasu si v 65. minutě vzal na starost Vondráček, ani on neuspěl.

Zle pro domácí mohlo být čtyři minuty před koncem základní hrací doby. Střídající Chvěja skluzem procedil míč skrz Fejfara, jenže ten ho ještě pohotovým zákrokem stihl před brankovou čarou a při svém debutu mezi muži udržel čisté konto. „Zvládli jsme to jako tým. Bojovali jsme a máme tři body,“ řekl strážce kolínské svatyně. „Čisté konto a vůbec svůj debut samozřejmě oslavím,“ dodal.

Kolín čeká v podzimní části České fotbalové ligy poslední utkání před zimní pauzou. V sobotu 12. listopadu se představí od 10:15 hodin v Chlumci nad Cidlinou.