Ilustrační

PU v Hradci: Čisté konto a tři střelci

Kolínští fotbalisté v předposledním přípravném utkání zamířili do Hradce Králové. S místní divizní Slavií se dlouho rozehrávali, nakonec svého soupeře zdolali třemi góly. Střelecky se prosadili Trýzna, Hakl a Vondráček. Za týden sparťany čeká generálka, odehrají ji v sobotu 24. února na hřišti Slavie Praha U19.

Trenér Douděra udělal do utkání opět několik změn. Tentokrát se mezi tři tyče postavil znovu Tůma a někteří hráči do zápasu nezasáhli vůbec. V obraně se podruhé objevil Beránek a v základu nastoupil na hrotu Rybička. Stoperskou dvojici tvořili Soběslav s mladíčkem Soukupem. I proto, že Štancl opustil Spartu Kolín. Více informací o pohybech v kádru přineseme v následujícím týdnu před startem jarní fáze České fotbalové ligy.

Kolínští se v tomto složení museli popasovat s netradičním rozestavení 3-5-2, ve kterém domácí mužstvo nastoupilo. Ze strany Kolína bylo utkání poněkud dieselové, musel se pořádně rozehřát. Do poločasové pauzy šli třetiligoví fotbalisté s vedením 1:0. Ve druhém poločase už svého soupeře do ničeho nepustili, navíc mu přidali další dvě branky a poprvé v zimní přípravě udrželi čisté konto.

Příští víkend odehrají svěřenci trenéra Douděry poslední přípravné utkání. V sobotu 24. února zamíří do Prahy, kde je čeká střetnutí se Slavií Praha kategorie U19. Následující týden už startuje Česká fotbalová liga, kterou Kolíňáci zahájí doma soubojem s Živanicemi.