Kolínští v Borkách vyzvou lídra soutěže

Před pohárovým zápasem čeká kolínské fotbalisty ještě jedna lahůdka. V rámci 10. kola České fotbalové ligy vyzvou v sobotu 7. října od 10:30 hodin lídra skupiny – SK Zápy.

Kolínští půjdou do zápasu s prvním týmem tabulky ve vcelku dobré formě. Po třech prohraných zápasech zabrali a dvakrát v řadě zvítězili. Nejprve těsně 2:1 v Mladé Boleslavi, následně na domácím hřišti doslova rozstříleli Přepeře 6:1. V zápase se blýskl dvěma góly Dominik Veselý, který převzal otěže po Jiřím Sodomovi. Aktuálně je na druhém místě mezi střelci (6 gólů), gól ztrácí na ústeckého Černého. V posledním odehraném zápase Kolínští získali bod z venkovního hřiště. V Hradci Králové nejprve otevřel skóre Pavel Čapek, domácí však po devíti minutách srovnali na 1:1. Sparťané mají na svém kontě 12 bodů, skóre 14:14 a nacházejí se na 8. místě.

V Zápech prozatím panuje spokojenost. Fotbalisté místního sportovního klubu navázali na výkony ze sezony 2021/22, kdy se probojovali až do baráže o postup do Fortuna:Národní ligy. Po dosud odehraných devíti zápasech dokázali nasbírat 25 bodů, když předvedli šňůru sedmi vyhraných zápasů v řadě bez jediného inkasovaného gólu. Klopýtli až v 9. kole. Z Přepeř si odvezli pouze jeden bod za remízu 1:1. Střelecky se nejvíce daří Patriku Kavalírovi se třemi góly, v těsném závěsu za ním jsou Jiří Duben, Ondřej Kocourek, Lukáš Woitek a Daniel Dubina (2). Velkou slávu Zápští zažili ve 3. kole MOL Cupu. Opakovaný los jim přidělil Baník Ostrava. A zápas to byl peprný. Baník se ujal vedení na konci prvního poločasu. Přestože Duben uviděl v 55. minutě červenou kartu, o deset minut později Woitek srovnal krok. Vítězství Slezanů zařídil v 7. nastavené minutě Frydrych.

Vzájemné zápasy příliš predikcí na vítěze neukazují. Z celkem osmi ligových zápasů Kolínští vyhráli třikrát, Zápští čtyřikrát a jednou se mužstva rozešla smírně. Poslední vítězství však drží Kolínští. Doma v Borkách rozhodl jediný gól, který vstřelil v 50. minutě Jiří Vondráček. Jak dopadne v pořadí devátý ligový zápas? Dorazte se do Borků přesvědčit sami!

„Nastoupíme proti dobře bránícímu mužstvu, které dostalo jen jeden gól. Uděláme všechno pro to, abychom jim tuto statistiku pokazili a chceme, aby body zůstaly v Kolíně!“ hlásí Pavel Čapek.