110 let | Bývalí hráči Kolína vyzvou gardu Slavie Praha!

Sparta Kolín slaví své kulaté výročí, v jehož rámci poskládá tým ze svých bývalých hráčů. Odchovanců, klíčových hráčů z postupových sezon a také hráčů, kteří Kolínu byli loajální dlouhé roky. Ti vyzvou 19. června od 17 hodin gardu Slavie Praha.

Za 110 let se v kolínském dresu vystřídala řada výborných hráčů, kteří se následně probojovali do vyšších fotbalových pater. Samotný klub v posledních deseti letech zažil ledasco, od slavných postupů po kruté pády. V Borkách se nyní opět představí hráči, kteří byli s kolínským dresem spjati a odvedli pro klub velký kus práce. Každý kolínský fanoušek si jistě vybaví jména jako Čižinský, Štoček, Nešpor, Jelínek, Kmoch či Kesner a mnoho dalších! Teď máte jedinečnou šanci nejen tyhle kluky vidět znovu v barvách Kolína.

V neděli 19. června, tedy den po posledním divizním zápase našeho A-týmu, se do Kolína vypraví garda pražské Slavie, aby se střetla s vytvořeným týmem kolínské „gardy“. Jména na soupisce soupeře zatím nejsou známá, ovšem ve hře jsou legendy jako Šmicer, Kuka, Šilhavý, Řehák či Kolínu dobře známý Ivo Svoboda. Jakmile Slavia oznámí nominaci na tento zápas, budeme Vás ihned informovat.

Kromě samotného utkání se můžete těšit i na doprovodný program. Zahájení události budou mít na starost taneční skupiny, na které naváže slavnostní ocenění zasloužilých činovníků Sparty Kolín z rukou starosty města Kolín Mgr. Michaela Kašpara a lékaře MUDr. Jana Balíka. O poločase si někteří z vás zasoutěží na hřišti o cennou fotbalovou věc, zároveň se na trávníku představí kolínské přípravky. V průběhu celé akce si děti užijí skákací hrad na malé umělé trávě a po skončení zápasu budete mít samozřejmě možnost se vyfotit s ikonami jak kolínského, tak slávistického fotbalu. A jak je to se vstupným? To zakoupíte v den akce přímo na pokladně. Pro muže bude vstupné za 50,- Kč, ženy a děti zdarma, stejně jako hráči a trenéři Sparty Kolín a držitelé ZTP.

Přijďte společně s námi oslavit jubileum našeho klubu, budeme se na vás těšit a věříme, že si to pořádně užijete! O podrobnostech akce, jako možných výhrách, kompletních soupiskách obou mužstev a doplnění programu vás budeme informovat prostřednictvím webu a sociálních sítí.

Foto: slavia.cz